Uşak

Uşak Ege ile İç Anadolu’yu birbirine bağlayan Gördes platosunun üzerinde yer almaktadır. 346.508 nüfuslu bu güzel şehirde 6 ilçe, 18 belde ve 244 köy bulunmaktadır.

Dağların il topraklarının %37 sini kapladığı Uşak genellikle plato bölgesidir. Halıları ile meşhur olan bu şirin ilimizde Akdeniz iklimi hakimdir.

Tarihçe

Uşak ilk yerleşim yerlerinden biridir. Tarihte ilk isimi Temenothhytiadır. Roma imparatorluğu dönemine kısa bir zaman ev sahipliği yapmıştır. Germiyanoğulları döneminde Uşak Germiyanoğulları’na bağlanmıştır. Osmanlı döneminde ise isyanların çok olmadığı huzurlu bir dönem geçirmiştir. Muharebesi ile kısa bir süre Yunanlıların eline geçen Uşak tekrar geri alınmıştır.

Uşak’ta görülmesi gereken yerler

Tarih ve doğa güzelliklerine sahip olmasına rağmen yetersiz tanıtım ve tesis azlığı nedeniyle yeterince tanıtılamamıştır. Ancak Uşak ta çok büyük ve güzel Mesire yerleri bulunmaktadır.Ulubey Kanyonu mutlaka gezilmesi gereken yerlerden biridir. Öyle ki ABD Arizona’da bulunan Büyük Kanyon’dan sonra dünyanın ikinci büyük kanyonu olma özelliğine sahiptir.Ulucak Köyü sınırları içinde olan Beylerhan Köprüsü gidilmesi ve görülmesi gereken tarihi köprülerden biridir.Mendepazarı’nda bulunan Uşak Ulu Cami de gösterişli ve görülmesi gereken tarihi bir camidir.

Uşak’a nasıl gidilir?

Uşak iline birçok yerden uçak ya da otobüs ile gitmek mümkündür. Havaalanı’ndan kalkan uçaklar ile yolculuk yapabilir ya da otobüsler ile seyahat edebilirsiniz.

Hemen hemen bütün otobüs şirketlerinin saat başı seferi bulunan bu ili siz de ziyaret etmek istiyorsanız biletsec.com adresinden hemen biletinizi ayırtabilir ve en uygun otobüs firmasını bulabilirsiniz.

İlin tüm uçak ve otobüs seferlerine günün her saati Biletsec.com sitemizden ulaşarak, biletinizi satın alabilirsiniz.

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları