Antalya, Türkiye'nin en güzel şehirlerinden biri. Öyle ki iddia ediyoruz ilk 5'e girer. Bunun çok haklı sebepleri var. Muhteşem doğası, pırıl pırıl denizi, tertemiz sokakları, kolay ve sakin yaşam tarzı bu sebeplerden bir kaçı. Antalya'ya gelmek için bir çok nedeniniz var ancak biz, yolunuz Antalya'ya düşerse mutlaka görmeden dönmemeniz için küçük bir liste hazırladık.  

1- Kaleiçi

Listenin başında tüm listelerde görebileceğiniz Kaleiçi geliyor. Eski Antalya diye de nitelendirebileceğimiz Kaleiçi, tarihin çok geniş bir zaman dilimini kapsayan çeşitli medeniyetlerden izler taşıyor. Kaleiçi'nin ara sokaklarında kaybolup, kendine has avlulu konaklardan restaurant ya da kafeye dönüştürülmüş nezih mekanlarında dinlenip, bir şeyler yiyip içip gezmeye devam edebilir; Yat limanına inip 1 - 2 saatlik tekne turlarına katılabilir, şehri Akdeniz'in masmavi sularından izleyebilirsiniz. 

 

2- Aspendos
Antalya'ya gelip Aspendos'u görmeden dönmek olmaz. Buraya gidip akustiği test etmelisiniz. Sahnenin ortasında yukarıda ki arkadaşlarınıza fısıldamalısınız. Buranın büyüleyici güzelliğinden o kadar etkileneceksiniz ki tarihi yerleri merak etmeyen biri dahi olsanız, bundan sonraki gezilerinizde mutlaka gittiğiniz yerin tarihi yerlerini de görmek isteyeceksiniz.

 

3- Termessos
Aspendos gezinizin devam eden etkisinden dolayı bir sonraki durağınız muhtemelen Termessos olacaktır. Termessos, Antalya'ya 12 km uzaklıkta Güllük Dağı'ndadır. 800 mt patika tırmanışından sonra ulaşacağınız antik şehirde çarpıcı manzaraya hazır olmalısınız. Termessos, "Milyas" olarak anılan ve bugün "Güllük" dediğimiz Solymos Dağı'nın dorukları arasındaki vadide Pisidia bölgesinin güneybatı bölümünde Solym'ler tarafından kurulmuştur. Türkiye'nin en iyi korunmuş antik kentlarinden biri olma özelliğine sahiptir.

 

4- Olympos Teleferik
Tahtalı Dağı'nın, 2365 m zirvesinde yer alan Olympos teleferiğe binerek, şehri çok yukarılardan izleyebilir, iki mevsimi bir arada yaşama şansını yakalayabilirsiniz. Denizden çıkıp bineceğiniz teleferikle, karlı tepelere doğru tırmanmak, her zaman her yerde yaşanmayacak bir deneyimdir. Avrupa’nın en yüksek teleferiği ve hatta dünya listesinde 2. sırada yeralan Olympos Teleferik mutlaka görülmesi gerekiyor. biletantalya.com dan alacağınız online biletle avantajlı fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

 

5- Alanya Kalesi
Tarih boyunca kesintisiz yerleşimin devam ettiği Alanya Kalesi; en iyi korunmuş Ortaçağ kalelerinden biridir. Görkemli kalemizin tarihi 12 yüzyıla kadar uzanır. Selçuklular tarafından eklenen Kızılkule ise Selçuklu sanatını bize gösteren ender örneklerdendir. Alanya’nın simgesi durumundaki bu kaleyi görmenizi bu vesileyle Alanya'yı da görme fırsatını elde edersiniz.

 

Call Center