Sivas

Tarih Kokan Sokaklar

Sivas İç Anadolu bölgesinin en önemli şehirlerinden biridir. Cumhuriyetin kurulduğu yer olmasıyla da önemli bir tarihi şehirdir. Anadolu’nun merkezinde kurulan bu şehir bol sulak arazilerinin yaygın olmasıyla birçok kavim bu bölgeye yerleşerek yıllarca hüküm sürmüştür.

Sivas’da görülmesi gereken yerler

Kıymetli toprakları sayesinde birçok medeniyetin ilgisini çeken Sivas şehrinin sokakları asırlar öncesine dayanan bu kavimlerin bıraktığı izler ile dolu. Bu şehirde gezecek harika yerlerin olması tarih ve doğaseverlerin ilgisini buraya çekmektedir.Anadolu Selçuklularından kalan Gök Medrese çok önemli eserlerden birisidir kesinlikle görülmesi gereken bu tarihi yapıda o dönemin tüm ustalık ve incelikleri kullanılmıştır.Ulu cami, şifaiye medresesi, buruciye medresesi, Abdulvahap Gazi Türbesi ve sayamadığımız birçok han, kervansaray, imaretler, medreseler, camiler, türbeler gibi birçok tarihi sanat eserine ev sahipliği yapmaktadır. Medeniyetlerin başkenti olmasıyla bu şehirde nam salmış topluluklarının bırakmış olduğu eserleri her köşe başında bulmak mümkündür.

Sivas’a nasıl gidilir?

Bu eşsiz tarihi yapılar ile çevrili şehri görmek için mutlaka burayı ziyaret etmelisiniz. Eski çağ ve yakın çağ ile ilgili tüm merak edilen soruların cevabını bulabileceğiniz Sivas şehrinde keyifli bir gezinti yapacaksınız. Kalınacak otellerin kalitesi ve ferahlığı sizleri farklı yapılara ve farklı hayallere götürecektir. Bu eşsiz yere gelmek için biletsec.com sitemizden faydalanarak keyifli bir kara yolculuğu yapabilirsiniz. Her şehirden kolayca bu şehre ulaşabilirsiniz.

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları