Nevşehir

Ülkemizde gezip görülecek yerlerden bahsederken adını mutlaka geçireceğimiz ya da başkalarından duyacağımız bir şehir olan Nevşehir, gerçekten de anlatıldığı gibi gidip görülmeye değer bir şehirdir.

Ölmeden önce yapılması gerekenler arasında bile sayılabilir bu şehri gezmek, şehrin güzelliklerine şahitlik etmek.

Tarihçe

Nevşehir’in geçmişi yaklaşık beş bin senelik bir zamana dayanmaktadır. Nevşehir de birçok uygarlığı bünyesinde barındırmıştır. Cumhuriyet döneminde Niğde iline bağlı iken, daha sonra özerkliğini kazanıp küçük bir il olmuştur.

Nevşehir’de görülmesi gereken yerler

Nevşehir dendiği zaman hemen hemen herkesin aklına ilk gelen yerlerden biri Ürgüp Göreme’dir. Buraya akarsuyun ve rüzgârın aşındırması sonucu oluşmuş o görkemli duruşuyla gözler kamaştıran peribacalarını görmek için mutlaka gidilmelidir. İnsan aklını görünce nasıl oluştuğuna dair kafasında soru işaretleri bırakan bu yapılar hiç sorgulamadan güneşin batışıyla birlikte seyredilmesi gereken ülkenin hatta dünyanın nadir yerleri arasındadır.Peribacaları dışında tarihi eser ve yapılar onlarca güzellikte camiler de bulunmaktadır. Şehir hayatından sıkılıp bunalan her yaşta insanın burayı ziyaret etmesi şiddetle tavsiye olunur. Hayatınız boyunca bir daha deneyimlemeyeceğiniz güzel bir macera olur sizin için. Orada yorgunluk nedir bilmeden hayretler içinde bahsi geçen eserler ve yapılar arasında dolaşacak yaşadığınızı fark edeceksiniz.

Nevşehir’e nasıl gidilir?

İç Anadolu’da olduğu için tüm illerden kolay ulaşılabilir, bunun için karayolunun tercih edilmesi yolculuğu eğlenceli hale getirebilir.İlin tüm uçak ve otobüs seferlerine günün her saati Biletsec.com sitemizden ulaşarak, biletinizi satın alabilirsiniz.

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları