Kilis

Ülkemiz toprağının her bir karışında birçok uygarlığın izlerine rastlayabilirsiniz. Tarihi dokusu ve tadıyla tüm şehirlerde bunu görmek mümkündür. Batıdan doğuya her şehir kültür kokmaktadır.

Herkes tarafından bilinen Kilis şehri de günümüzde hala farklı doku ve kokularda olan insanlara ev sahipliği yapmaktadır. Birçok din dil veya mezhebe mensup olan çoğu insan burada bir arada yaşamaktadır.

Tarihçe

Kilis’in tarihi Tunç çağına kadar uzanmaktadır. Ancak il oluşu çok yakın bir zamandır. Kilis 1996 yılında şehir özelliği kazandırılmış olan bir şehirdir.

Kilis’te görülmesi gereken yerler

Kilis ülkemizin her şehri gibi gezip görülmeye değer bir şehridir. Gerek insanlarının sıcakkanlılığı gerekse insanların hoşgörüsü gidenlerin kaldıkları süre içinde huzurlu bir yolculuk geçirmelerine sebep olur.Tarihi dokusuna şahitlik etmek için önce gidilmesi gereken yerlerden biri Ravanda Kalesi’dir. Pırıl pırıl akan suyunu görmek için mesire yeri olan Akpınar’a da gidilmesi gerekir.Kilis’in gezmekle bitmeyecek birçok yeri vardır. Yoğun gezi sonrasında ailenizle ve sevdiklerinizle piknik yapmak için Söğütlü Dere’ye gidebilir, rahatlıkla pikniğinizi yapabilirsiniz.Tabii şehrin kendine özgü yemeklerini yemeden de dönmemek gerekir. Halkın o benzersiz konukseverliği yemeklerin lezzetine lezzet katacaktır.

Kilis’e nasıl gidilir?

Kilis’e karayolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Otobüs biletinizi online alabilir, kolay, rahat geçen bir yolculuktan sonra bu müthiş şehre varabilirsiniz. Kilis’e gittikten sonra sevdiklerinize de tavsiye edeceksiniz.İlin tüm uçak ve otobüs seferlerine günün her saati Biletsec.com sitemizden ulaşarak, biletinizi satın alabilirsiniz.

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları