Karaman

Şehirlerin güzelliklerini ortaya çıkaran tarihleri ve içinde barındırdıkları kültürleridir. Bir şehri gezerken bunlara dikkat ederiz ve geçmişimize ışık tutan yerleri gördükçe bilgileniriz. Karaman ili de tarihi dokusu ile geçmişte bulunduğu konumu itibariyle farklı kültürleri yaşatan bir şehirdir.

İç Anadolu bölgesi illerinden olan Antalya, Mersin ve Konya gibi iller ile komşu bir şehirdir. Karamanoğullarına başkentlik yapan bu şehir gezilip görülmesi gereken bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır.

Karaman’da görülmesi gereken yerler

Karayolu ve demiryolları ile ulaşımın kolaylık ile sağlandığı bu şehirde tarihi dokulardan, ünlü yiyeceklerinden, nereleri gezebileceğimizden bahsedelim. Karaman kalesi, Yunus Emre Cami ve tekkesi, Çelebi Mescidi, Alaeddin Bey kümbeti, Nuhpaşa cami, Aktekke, Hacı Beyler cami gibi daha birçok tarihi dokuya sahip tarihi derinliklerinde hissedeceğiniz yerlerdir.Gezdiğini tarihi dokuları ölümsüzleştirmek isteyecek ve bu farklı kültürleri barındıran şehre hayran kalacaksınız. Bu tarihi dokuları gezerken acıktıysanız buranın meşhur yiyeceklerini tatmadan gitmemelisiniz.Batırık, Bidik, Ermenek helvası, Cibe ve ilisıra dolması, Kayısı musakka, Mıkla, Mülükü ve paraköftenin tatlarına bakmadan bu şehirden ayrılmayın.

Karaman’a nasıl gidilir?

Ulaşım bakımından sıkıntı çekmeyeceğiniz bir yerdir. İster arabanızla, ister otobüslerle, isterseniz de demiryolunu kullanarak bu şehre gelebilirsiniz.Anamur Zafer, Has turizm, Kamil koç, Konset, Kontur, Mersin vif, Metro turizm, Özkaymak, Konya Lüks Ereğli gibi birçok otobüs firması ile kaliteli, rahat, konforlu ve güvenli bir seyahat geçirerek bu şehre yolcuklarınızı gerçekleştirebilirsiniz.İlin tüm uçak ve otobüs seferlerine günün her saati Biletsec.com sitemizden ulaşarak, biletinizi satın alabilirsiniz.

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları