İstanbul’da En Güzel Manzaraya Sahip Mekanlar

Özel bir gün için güzel bir yer arıyorsanız ve yemeğinizi İstanbul’un en güzel manzarasına sahip bir yerde yemek istiyorsanız yazımızı sizler için hazırladık.

360 İstanbul

Beyoğlu’ndaki tarihi Mısır Apartmanı’nın terasında yer alan 360 İstanbul, en özel günleriniz için en iyi tercihlerden birisi. Camdan duvarları ile panoramik bir İstanbul fotoğrafı sizleri bekliyor. Akşamın ilk saatlerinde oldukça zengin ve şık mutfağından bir çok alternatif müşterilerinin hizmetinde. İlerleyen saatlerde ise müziğin tadına varmak isteyenler için de oldukça keyifli bir yer.

360-Istanbul
5.Kat

Cihangir’in en gözde mekanlarından birisi. Sahibinin bir oyuncu olması ile de mekanın müdavimleri arasında bir çok sanatçı ve ünlüyü de görmek mümkün. Manzarasını gidip görmeden anlamak mümkün değil. Geç saatlere kadar hizmet vermesi ile de uzun muhabbetlerin kapısını aralayan yerlerden birisi.
5.kat

Hakkasan

Kanyon alışveriş merkezindeki en özel alanlardan birisi. Zaten bağımsız girişi ile her gün binlerce kişinin gittiği alışveriş merkezinde kimsenin bilmediği yerlerden birisi. İstanbul’da nadir bulunabilecek teraslardan birisine sahip olan Hakkasan’da uzak doğu yemekleri oldukça ilginç bir şekilde servis ediliyor ve biraz kalbur üstü bir yer.

Go Mongo Teras

Moğol mutfağı ve Moğol kültürünü misafirlerine sunmayı amaçlayan Go Mongo’da yemeklerin yanında restoranın tasarımı da ilginizi çekecek. İstinye Park’taki restoranın nadir bulunan bir manzarası var.

Vogue

Beşiktaş, Akaretler’deki BJK Plaza’nın üst katında hizmet veren Vogue boğazı gören terası ile partilerin ve kalabalık yemeklerin adresi. Deniz ürünlerinden, et yemeklerine kadar oldukça geniş bir mutfağı var ve sadece yemekleri için bile gelen müdavimlere sahip.
Vogue

Ortaköy Banyan

Deniz kenarındaki bir kaptan köşkü. Manzarası kadar ilginç yemekleri ile de yıllardır müdavimlerini ağırlıyor. Pazar günleri ise brunch ve kahvaltı imkanı var ancak kahvaltı için dahi olsa gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızda fayda var.
banyan

Zoe

Galatasaray’daki terası ile adalar ve boğaz manzarasına sahip. Fiyatları ise listedeki en uygun yerlerden birisi. Biraz daha hareket ve eğlence isteyenler için ideal bir yer.

Leb-i Derya

İsmini tam anlamıyla hak eden yerlerden birisi. Teras kısmı kış aylarında kapalı iken, yazın tamamen açılıyor. Oldukça dar yollardan geçerek ulaştığınız mekana girdiğiniz anda ne kadar farklı bir yerde olduğunuzu anlamanız çok sürmeyecek.
lebiderya

Nu Teras

Pera’daki yaz gecelerinin en kalabalık adreslerinden birisi. Haliç’in manzarasına en hakim yerlerden birisi olan Nu Teras’da yemekle başlayan gece, ilerleyen saatlerde canlı müzik ve DJ performansları ile iyice hareketleniyor.
nupera

Add Comment