Antalya o kadar güzel doğal yerlere sahip ki liste yapmakta çok zorlandık. Her mevsim her yerinde şaşırtıcı güzelllikteki bu yerleri görünce ne kadar güzel bir şehirde olduğunuza inanamayacaksınız.

1- Oymapınar Gölü

Oymapınar Baraj Gölü Manavgat'a sadece 20km uzaklıkta. Gölde tekne turu yapmak da mümkün. İsterseniz çevresinde piknik yapabilir, doğa yürüşleriyle etrafını keşfedebilirsiniz. Huzur dolu bir gün için rotanızı buraya çevirmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. 

2- Manavgat Şelalesi

İşte bir cennetten köşe daha... "Fazla söze gerek yok mükemmel" diyor ve mutlaka gitmenizi, öneriyoruz. 

3- Karain Mağarası

Anadolu ve Yakın Doğu tarihi açısından önemli bir paleolitik merkezdir. Yeryüzünde bilinen paleolitik mağaraların çoğu sadece bir dönemi temsil ederken Karain Alt, Orta ve Üst olarak kesintisiz bir katmanlaşma göstermekte ve bu katmanlardan elde edilen veriler, özellikle Avrupa ve Yakın Doğu arasındaki bağlantılar ve göç yolları hakkında fikir vermesi açısından önem taşımaktadır. Karain'den ele geçirilen Anadolu'da bilinen en eski insan kalıntılarıdır. (http://www.kulturvarliklari.gov.tr/TR,44407/karain-magarasi-antalya.html)

4- Göynük Kanyonu

Şehre bu kadar yakın bir doğa harikası da burası. Buz gibi masmavi suya girip, engebeli kanyonda yürüyüş yaparak hem bir macera yaşayacak hem de insandan uzak bu alanda doğada yaşayan canlılarla birlikte dingin bir gün geçireceksiniz.

5- Kurşunlu Şelalesi

Çok zengin bir floranın içinde yer alan Kurşunlu Şelalesi 7 adet küçük göletlerin ve küçük şelalelerin olduğu bir tabiat harikası. Yürüyüş yapabilir, bir çok canlıyı gözlemleyebilir, temiz havasında bir şeyler yiyip içebilir, gününüzü mis gibi geçirebilirsiniz.

 

Call Center