+ 6

Kaptan Ergun Teknesi ile turumuz her gün saat 09:30'da Kaş yat limanından başlar ve sırasıyla Ufak dere koyu, Akvaryum koyu, Kekova Adası ve Batıkşehir, Kaleköy-Simena'ya uğrayarak yüzme molaları verir ve saat 18:00'de son bulur. 0-3 yaş ücretsizdir. 4-7 yaş arası çocuk biletine tabiidir.

Rezervasyon kaydınız 1 gün içinde kullanılabilir.

Tarih Seçimi

Tur Programı

Detaylı Açıklama

Programımız sabah 09:30 'da Kaş Limanı'ndan hareketle başlar. Saat 18:00'de sona erer.
Bilet ücretine öğle yemeği dahildir. İçecekler ekstradır. 0-3 yaş ücretsizdir. 4-7 yaş arası çocuk biletine tabiidir.
 

Limandan Çıkış : 09:30
Limana Dönüş : 18:00

Müzik Yayını Yapılmamaktadır
 

Kaptan Ergun Teknesi ile Kekova Batıkşehir Tekne Turu Programı

📍Ufak Dere Koyu 45 dk
📍Akvaryum Koyu ( Öğlen yemeği ) 60 dk
📍Kekova Adası ve Batık Şehir
📍Dolichiste Antik Kenti Seyir yapılıyor
📍KaleKöy - Simena Antik Kenti 60 dk
📍Üçağız -
📍Theimussa Antik Kenti Seyir Yapılıyor
📍Tersane Koyu veya Yağlıca Koyu 45 dk
📍İnönü Koyu 45 dk

Teknemiz : Kaptan Ergun

2018 Model Bodrum Yapımı
540 Hp Cat Motor
24mt Gulet
4 Adet Wc ve Soyunma Kabini
2 Adet Tatlı su duşu
Mavi Bayrak Ödüllü
6 Personel

👍Dahil Olanlar

Öğlen Yemeği ve Su
Çay ve Kek İkramı
Meyve servisi
Rehberlik Hizmeti

👎Dahil Olmayanlar

İçecekler
Simena Kalesi ören yeri giriş ücreti 15TL ( müze kart ile ücretsiz )

 

Öğle Yemeği Menüsü :

Izgara Balık, Tavuk, Köfte ( seçmeli )
Yogurtlu Makarna
Meyhane Pilavı
Taze Fasulye
Havuç Tarator
Patates Salatası
Mevsim Salatası

Kaptan Ergun ile yat turları hakkında yorumları okumak için ; buraya tıklayın.
Turlarımız hakkında detaylı videoları izlemek için ; buraya tıklayın.

KEKOVA & BATIKŞEHİR TURU
 

Kekova tekne turumuz Kaş limanından sabah saat 09.30’da başlıyor. Limandan hareket ettikten sonra ilk olarak Ufak Dere koyu, Kaş açıklarında bir adada yer alan Eleksi Koyu, kristal sularına aşık olacağınız Akvaryum Koyu, Likya döneminden kalma Kekova Adası Batık Şehir, Türkiye’nin en sıradışı köyü Kaleköy ve son olarak İnönü koyuna uğrayıp Kaş limanına 18.00 gibi dönüyoruz. Kekova Adası dışında her durakta uzun yüzme molaları veriyoruz.
 

Rezervasyondan Önce Bilmeniz Gerekenler
•    Turlarımıza katılım için yaş sınırı bulunmuyor.
•    Hava şartlarına göre programda değişiklikler yapılabiliyoruz.
•    Tekne turumuz başlamadan 30 dakika önce ofiste olmaya çalışın.
•    Yüzme kıyafeti, güneş kremi, şapka, sandalet ve koylar arası yolculuk sırasında üzerinize giymek üzere bir kıyafet getirmeyi unutmayın.
•    Vejetaryen, glüten alerjisi gibi beslenme ile ilgili özel durumları lütfen tura gelmeden önce bildiriniz.

Teknemizin Özellikleri

✔️  Teknemiz yolcularımızın her ihtiyacını karşılayacak özellikte ve tam donanımlı. 3 adet tuvaletimiz var ve gün içinde hijyen koşullarını sağlamak amacıyla tekrar tekrar temizleniyor. Tuvalette yeterince tuvalet kağıdı, sıvı sabun bulunduruyoruz.
✔️  Mayolarınızı değiştirmek için soyunma kabinlerimiz de var. Soyunma kabinlerimizin de temizliğine özen gösteriyoruz. Denize iniş için merdiven ve denizden çıktıktan sonra tuzlu sudan arınmak için kullanabileceğiniz duşlarımız mevcut.
✔️  Bunların dışında can yelekleri, yangın tüpleri ve ilk yardım çantalarımızı da hazır bulunduruyoruz.
✔️  Kaş, Kekova tekne turu bizim çok keyif aldığımı bir tur. Umarız bu yazı teken turumuzla ilgili bilgilendirici olmuştur. Aklınıza takılan sorular olursa lütfen bize web sayfamız üzerinden yazın.

Sabah Kaş limanından hareket saatimiz 09.30 ilk durağımız olan Çamlık koyuna doğru yola çıkıyoruz.
Kekova gezilecek yerler: Ufakdere Koyu, Eleksi Koyu, Akvaryum Koyu, Batıkşehir, Kaleköy-Simena, İnönü Koyu

 

⛵️ Çamlık Koyu: Çamlık Koyu, diğer adı ile İnönü Koyu Kekova turundaki ilk durağımız. Koydaki molamız yaklaşık 45 dakika. İlk durağımız Kekova’yı keşfetmek için yola çıkan misafirlerimiz için çok heyecan verici. Çünkü İnönü koyunun maviliği, berrak suyu çok güzel. Önce çay ve kek ikramımız var. Şöyle bir arkamıza yaslanıp tekneden mavilikleri izleyerek çaylarımızı içtikten sonra, denize girmeye hazırız!
Çamlık koyunun etrafı adından da anlaşılacağı gibi çam ağaçlarıyla çevrili. Suyu ılık ve dalgasız. Eğer kıyıya çıkmak isterseniz mutlaka deniz ayakkabılarınızı alın. Aslında bu öneri tüm tur için geçerli. Kekova çevresi genelde kayalık olduğu için yanınızda bir çift deniz ayakkabısı olması çok iyi olur.

 

⛵️ Akvaryum Koyu: Akvaryum Koyu ikinci mola yerimiz. Yaklaşık 40 dakika süren yolculuk sonrası Akvaryum koyunda siz denizde yüzerken biz de öğlen yemeği hazırlığını yapıyoruz. Bu koydaki yüzme molamız bir saat.
Akvaryum koyu Kekova çevresindeki en güzel koylardan biri ve berrak suyu nedeniyle dalış yapmak isteyenler için çok elverişli. Yüzerken suyun içindeki kayalıkları küçük balıkları görebilmek öyle keyifli ki, misafirlerimiz çoğu zaman denizden çıkmaya ikna edemiyoruz:)
Öğlen yemeğinde menümüz zengin. Ev yapımı zeytinyağlılar, balık ya da tavuk ızgara, köfte, makarna, bulgur pilavı ve salata çeşitlerinden oluşan menümüz çok lezzetli. Tüm yemeklerimiz aynı gün ve hijyenik koşullarda pişiriliyor. Menüden seçmiş olduğunuz yemekler pandemi nedeniyle direkt masanızda servis ediliyor, açık büfenin özellikle bu süreçte sağlıklı olmayacağını düşünüyoruz. Misafirlerimizin sağlığı bizim için çok önemli. Akvaryum koyunun tadını doyasıya çıkardık sıra yeni koylarda!

 

⛵️ Kekova Batıkşehir: İki mola yerinden sonra en heyecanlı durak olan Kekova’ya doğru yola çıkıyoruz. Aslında eski adı Kekikli Ova, zaman içinde Kekova’ya dönüşmüş. Kekova’da başlangıç noktamız Tersane koyu. Tersane koyundan başlayıp önce Doliceste Antik Kenti’ne doğru ilerliyoruz.
Kekova Adasının kıyıları turkuaz bir renge sahip ve çok berrak. Tekne adanın çevresinde yavaşça ilerlerken hiçbir noktayı kaçırmanızı istemiyoruz. Kayalık olan ada ağaçlar ve çalılarla kaplı. Ada’nın çevresindeki iyot ve kekik kokusu birbirine karışıyor.
Adanın kuzey kıyılarında yer alan Dolkisthe Antik Kenti depremlerle büyük bir kısmı yok olduğu ve kalan bölümleri su altında kaldığı için Batıkşehir Kekova olarak adlandırılıyor.
Antik kentin şehir merkezi ve Bizans kalıntısı yapıları suyun üstünden görülebiliyor Buradaki kalıntıların tarihini anlatıyoruz. 1990 yılından itibaren Kekova Adası, Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından sit alanı ilan edildiği için bu bölgede yüzmek maalesef yasak. Bir sonraki durağımız için tekrar yola çıkıyoruz.

 

⛵️ Kaleköy: Kekova’dan sonraki durağımız Kaleköy ya da diğer adıyla Simena. Kaleköy’de 1 saat molamız var. Türkiye’nin en güzel köylerinden biri. Sadece denizden ulaşım sağlanan çok özel bir yer. Kentsel sit alanı olan Kaleköy’ün tepesinde bir kale var. Dilerseniz kaleye kadar çıkıp tepeden muhteşem manzarayı izleyin. Dilerseniz de sadece köyün içinde dolaşın ya da sahilde denize girin.
Kaleköy’ün dondurması çok meşhur. Köyün içinde gezerken karşılaşacaksınız, mutlaka deneyin. Köye çıkmadan önce yanınıza fotoğraf makinalarınız da almayı unutmayın, Kaleköy’ün sokakları tam fotoğraflık.

 

⛵️ Üçağız Koyü: Kaleköy’den sonra istikamet Üçağız Köyü. Üçağız doğal bir liman kıyısına kurulmuş. Antik dönemdeki adı Theimussa. Tarihte denizci yerleşimiymiş ve Kekova adasıyla bağlantılıymış. Depremlerle bağlantı yeri yıkılmış ve zamanla sular altında kalmış.
Üçağız köyünde Likya döneminden kalma kral ve kaya mezarları var, bir kısmı suyun dışında olduğu için tekneyle köye yaklaşırken hemen fark ediliyor. Buradaki molamızda köyün içinde dolaşabilir dilerseniz, lahitlerin etrafında yüzebilirsiniz. Kaleköy’e göre daha az turistik ve sakin bir yerleşim.

 

⛵️ Tersane Koyu: Üçağız’dan sonraki durağımız Tersane Koyu. Bu koydaki mola süremiz yaklaşık 45 dakika. Tersane koyu kalıntılar arasında yüzebileceğiniz tek yer. Tersane koyunda yüzmek gerçekten eşsiz bir deneyim. Misafirlerimiz de zaten bu koyu çok seviyor.
Yüzdük, gezdik haliyle yorulduk, ufak bir atıştırmayı hak ettik. Koydaki mola sırasında misafirlerimize Antalya’nın nefis meyvelerini ikram ediyoruz. Güneş yavaş yavaş etkisini kaybediyor ve biz son durağımıza ulaşmak için tekrar yola koyuluyoruz.

 

⛵️ İnönü Koyu: Yaklaşık yarım saat sonra son durağımız olan İnönü koyundayız. 17.00 civarında vardığımız İnönü koyunda küçük bir kanyon var. Dilerseniz kanyona doğru yürüyebilir dilerseniz de koyun tadını çıkarabilirsiniz. Son mola noktamız olduğu için gün boyu keyifle vakit geçiren misafirlerimiz hem çok mutlu hem de biraz buruk. Bu güzellikleri bırakıp gitmek kolay olmuyor.
Kaş’a doğru yola çıkıyoruz. Limanda misafirlerimizle vedalaşıp bir sonraki seneye tekrar buluşmak dileğiyle ayrılıyoruz.

Call Center