Yalıköy

Yalıköy Nerede?

İstanbul Çatalca’da yer alan bu güzel bölge çok eskiden rum balıkçı köyü olarak bilinmektedir.

Yaklaşık olarak 13 km’lik bir sahile sahip olması bölgeyi doğal güzellik bakımından ön plana itmiştir. Eski ismi “podima” olarak geçmektedir.

Yalıköy’de görülmesi gereken yerler

Çok mükemmel bir sahile sahip olan Yalıköy, gelen misafirlerini en iyi şekilde ağırlamayı ve onların huzurlu bir tatil geçirmelerine imkan vermektedir. Ayrıca yörede bulunan suyun 0 klor taşıması sebebiyle pek çok kişinin giderken bolca su götürmesine neden olmaktadır.

Bölgede çok sayıda Rum vatandaşı bulunan bu köyde çok güzel piknik alanları mangal yerleri vardır. Çok güzel kamp alanlarıyla birlikte çok güzel spor alanları da bulunmaktadır.

Yalıköy’de ayrıca tarihi bir kale bulunmaktadır. Yine doğal iki adet mağara da bulunmaktadır. Sahilinde ise birkaç lokanta ve bir otel dışında çok da önemli tarihi alanlar mevcut değil. Güzel olan yanlarından biri ise Karadeniz’deki tüm balıkları tatma şansınızın olmasıdır.

Yalıköy’e nasıl gidilir?

Yalıköy’e TEM’den gitmek isteyenler Mahmutbey gişelerinden Çatalca-Subaşı-Kestanelik-Çanakça-Karacaköy üzerinden Yalıköy’e varabilirler. E5’ten gitmek isteyenler de Çatalca-Saray istikameti ile Yalıköy’e ulaşabilmektedirler. Bu yol takip edilerek gidildiği zaman İstanbul- Yalıköy arası yaklaşık olarak yüz km’dir.

Karayolu olduğu gibi İstanbul’a havaalanı ile de gidilerek sonra Yalıköy’e geçilebilme imkanı vardır. Ülkemizin bu güzel yerinin görülmesi pek çok yönüyle tavsiye edilir.

Yalıköy’ün tüm uçak ve otobüs seferlerine günün her saati biletsec.com sitemizden ulaşarak, biletinizi satın alabilirsiniz.

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları