Turgutreis

Turgutreis Nerede?

Bodrum ilçesine bağlı olan Turgutreis beldesi, serin bir havaya sahiptir. Yarımadanın en büyük marinasına sahip olması onu Bodrumdan daha popüler hale getirmiştir.

Turgutreis’te görülmesi gereken yerler

Cumartesi günleri kurulan Turgutreis pazarı hem ürün çeşitliliği hem de müşterisinin çokluğuyla ilgileri üzerine çekiyor. Genelde yerel halkın Pazarda çalıştığı düşünülse de bu beldeye yerleşen yabancılar da pazarda tezgâh açmaktadırlar. Gıda ürünlerinden giyime kadar birçok ürün sergilenmektedir. El yapımı olan ürünleri ürünlerde ilginizi çekecektir.

Çeşitli atölye ve sergi çalışmalarına ev sahipliği yapan Şevket Sabancı Kültür Merkezi de ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır. Gösteriler, konserler ve atölye çalışmaları tatilinize eşlik edebilir.

Yaz aylarında yerli ve yabancı turist ve ziyaretçilerin akın ettiği Günbatımı Plajı da sizin için görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Özellikle gün batımındaki muhteşem bir görüntü sizi çok etkileyecektir. Bu plaj Ege ile Akdeniz sularını birleştirip halkın kullanımına açıktır. Konaklamak içinde oldukça uygun ve çok sayıda otel bulunmaktadır.

Turgutreis’e nasıl gidilir?

Otobüsle ulaşım sağlayacaklar için önce Muğla’ya ardından da Bodruma ulaşım sağlanması gerekmektedir. Bodrum merkezden dolmuş kullanarak beldeye ulaşabilirsiniz. Merkeze 25 dakikalık araç mesafesinde olan Turgutresi ulaşım yönünden sıkıntı yaşamamaktadır.

Uçak ile ulaşım sağlayacaklar içinde yine ilk durak noktası Muğla’dır. Sonrasında yine aynı ulaşım yöntemi kullanılmalıdır.Özel araç ile gelecekler için ise Bodrum merkeze geldikten sonra tabelaları takip ederek 20 dakikada beldeye ulaşmak mümkün. Muğla’dan gelecekler için Turgutreis 2 saat uzaklıktadır. İzmir’den 3 buçuk saatte ulaşmak mümkündür. İstanbul’dan gelecek ziyaretçiler için ulaşımda Yenikapı’dan hızlı feribot ile Balıkesir – İzmir – Bodrum – Turgutreis güzergâhı kullanılarak ulaşım sağlanabilir.

Havayolu ile ulaşımda Bodrum’a 40 km uzaklıkta Milas Havaalanı kullanılabilir. Havaalanından Bodrum’a otobüs seferleri düzenlenmektedir. Bodrum merkezden yine Turgutreis beldesine geçilebilir.

Turgutreis’in tüm uçak ve otobüs seferlerine günün her saati biletsec.com sitemizden ulaşarak, biletinizi satın alabilirsiniz.

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları