Sıkça Sorulan Sorular

Biletsec.com ‘dan bilet almak ne kadar güvenli?

Biletsec.com’dan kredi kartınız ile güvenle bilet satın alabilirsiniz. Sistemimizde uluslararası “Secure Sockets Layer” olarak adlandırılan “SSL” sertifikası bulunmaktadır. SSL, sunucu ile istemci arasındaki iletişimde gizliliğin sağlanması amacı ile verilerin şifrelenmesini sağlar.

Biletsec.com ‘da hangi otobüs firmasının bileti satın alınabilir?

Sistemimizden, lider otobüs firmaları; “Metro Turizm, Ulusoy Turizm, Varan Turizm, Pamukkale Turizm, Anadolu Seyahat, Efe Tur, Nilüfer Turizm” yanı sıra 70’den fazla otobüs firmasının seferlerine ulaşarak aralarından size en uygun olanını tercih ederek biletinizi satın alabilirsiniz. Diğer otobüs firmalarına ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sefer seçimi yaptım, ancak koltuk seçemiyorum.

Seyahat detaylarının listelendiği sayfanın otobüs şeklinde yer alan sağ bölümünde tüm dolu yada boş koltuklar listelenmiştir. Bay/Bayan figürü yer alan koltuklar doludur. Yanlarında yer alan boş koltuklar ise otobüs firmalarının kuralları gereği aynı cinsiyet seçimi yapılarak satın alınabilmektedir.

Bay ve Bayan yolcu için koltuk seçimi yapamıyorum. Ne yapmalıyım?

Otobüs firmalarının kuralları gereği koltuklar aynı cinsiyet seçimi yapılarak satın alınabilmektedir. Bu sebeple yan yana bulunan boş koltukları aynı cinsiyet belirterek satın alabilirsiniz.

Bileti satın aldığımdan emin değilim. Nasıl kontrol edebilirim?

Biletinizi satın alıp almadığınızın iki şekilde kontrolü mümkündür. İlk olarak sitemizden aynı lokasyon saat için sorgulama yaparak seçmiş olduğunuz koltuğun dolu olup olmadığını kontrol ediniz. Koltuk boş ise herhangi bir ödeme yapılmamış ve bilet satın alınmamıştır. Koltuk dolu ise detaylı kontrol için iletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçiniz.

Biletimi satın aldım peki çıktısını almak zorunda mıyım?

Seyahat tarihine kadar biletinizin çıktısını alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Dilerseniz seyahatiniz öncesi ilgili otobüs firmasını ziyaret ederek biletinizin çıktısını alabilirsiniz. Ancak biletinizin çıktısını almadan direk nüfus cüzdanınızı göstererek seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Satın aldığım bileti nasıl iptal edebilirim?

Sitemiz ana sayfasında yer alan PNR ile sorgulama ekranından ilgili alana bilgilerinizi girerek biletinizi görebilir ve iptalini gerçekleştirebilirsiniz yada iptal@biletsec.com mail adresine e-posta göndererek iptal talep edebilirsiniz.

Kaç yaşında çocuklar bilete tabidir?

Karayolu Taşıma Yönetmeliğine göre 6 yaş ve üzeri her çocuk için ayrı bilet satın alınması gerekmektedir.

Seyahat sigortası yapılmakta mıdır?

Karayolu Taşıma Yönetmeliğinin 63. maddesine göre, yolcular duraklamalar dahil olmak üzere kalkış noktasından varış noktasına kadar sürecek seyahat boyunca Ferdi Kaza Sigortası kapsamındadır. Bu sebeple bilet rezervasyonu sırasında TC kimlik numaranızı yazmayı unutmayınız.