Side

Ülkemizde yaz tatilini geçirmek için birçok seçenek vardır. Bunların en önemlilerinden bazıları kuskusuz Antalya ilimizde olanlardır. Manavgat ilçesine bağlı Side, her yıl Türkiye’de yasayan vatandaşların yani sıra yurt dışından gelen turistlerle birlikte ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Side Hititlerden bu yana pek çok uygarlığın eline geçmiş antik bir beldedir. Geçmiş kaynaklar Side’nin çok eski bir yerleşim yeri olduğunu bize açıkça göstermektedir.

Side’de görülmesi gereken yerler

Pek çok tatil yeri gibi Side de genel olarak dünyanın çeşitli bölgelerinden insanların yaz tatillerini keyifli ve eğlenceli bir şekilde geçirmek için geldikleri beldelerden biridir. İnsanlar Side’ye bütün bir senenin yorgunluğunu atmak dinlenmek ve eğlenmek için gelmeyi tercih edebilirler. Özellikle denizi herkesin ilgisini çekmeyi başarır. Sığ oluşu boğulmalara karşı bir önlem gibidir. Pek çok denize girilebilecek alanı sayesinde gelenlere seçme imkânı tanır. Bu tip özellikleri sebebiyle çok fazla tercih edilen tatil yerlerinden biridir.

Side’yi diğer tatil beldelerinden ayıran önemli özelliği elbette ki tarihi kalıntılarıdır. Ünlu Apollon tapınağı bu beldede yer alır. Bunun yanında Antik tiyatro da bu şehrin önemli kültürel miraslarıdır. Turistler ne kadar denize girmek için burayı tercih etse de programlarında mimari kalıntıları ziyaret etmek de önemli yer tutar. Gündüzleri denizin tadını çıkarırken aksamın serinliğinde de tarihi mekânlarını ziyaret etmek tatilciler için kaçırılmayacak fırsattır. Bu pek çok tatil yapacak insan için Side’yi seçme şansını artırmaktadır.

Side’ye nasıl gidilir?

Side Antalya’ya bağlı olduğu için ulaşımı oldukça kolaydır. Doğrudan Side’ye giden otobüsler tercih edilebileceği gibi eğer bulunamazsa önce Manavgat’a oradan da Side’ye giden servisleri kullanarak yaklaşık 7 km suren yolculuktan sonra istenilen yere rahatlıkla ulaşılabilir. Havayoluyla yine Antalya’ya ulaşarak beldeye gitmek oldukça kolaydır.

Side’nin tüm uçak ve otobüs seferlerine günün her saati biletsec.com sitemizden ulaşarak, biletinizi satın alabilirsiniz.

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları