Selçuk

İzmir Selçuk Nerede?

Selçuk Ege bölgesinde yer alan İzmir ilimizin kültür zengini ilçesidir. Eski adı Ayasuluk olan ilçenin adı, Osmanlı Devleti’nin himayesine girdiğinde Selçuk olarak değiştirilmiş ve İzmir iline bağlanmıştır.

Antik Çağ’ın en önemli yerleşim yeri olması sebebiyle dünyanın en büyük açık hava müzesidir. Her yıl yaklaşık 2 milyon ziyaretçi tarafından gezilmektedir. Efes Müzesi, sahip olduğu eserlerle Avrupa’nın en zengin ve önemli müzelerindendir.

Selçuk’ta görülmesi gereken yerler

Dünyanın 7 harikasından biri olan Artemis Tapınağı, İsa Bey Camii, Efes Celsus Kütüphanesi, Meryem Ana Kilisesi, Yedi Uyuyanlar, Bizans ve Pollio su kemerleri de diğer kültür yapılarındandır.Bunun yanında her yıl Ocak ayında Pamucak sahilinde “ Efes Deve Güreşleri Festivali “ düzenlenir. Efes Kültür Sanat Turizm Festivali ve Kurtuluş Şenlikleri de gelenekselleşmiş etkinliklerindendir.

Selçuk’a nasıl gidilir?

İzmir Selçuk ilçesine ulaşım için tren, uçak, otobüs tercih edilebilecek seçeneklerdir. Selçuk’un tüm uçak ve otobüs seferlerine günün her saati biletsec.com sitemizden ulaşarak, biletinizi satın alabilirsiniz.

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları