Sapanca

Tüm bir sene boyunca yoğun iş temposundan yorulan insanlar doğal olarak rahat edecekleri ve dinlenecekleri bir yer tercih etmek isterler. Tatil yapmak herkesin hakkıdır, enerjilerini toplayıp tüm bir sene tekrar çalışacakları için kendilerini huzurlu ve sakin hissetmelerini sağlayacak bir yer tercih ederler. Ülkemizin her şehri her beldesi saydığımız bu özellikleri taşımaktadır. İşte bu dingin ve huzur verici yerlerden biri de Sapanca’dır.

Bugün bildiğimiz yazılı bulgulara göre bu yöre milattan önce 1200’e Frigyalılara kadar dayanmaktadır. Çok eski bir beldedir ve birçok medeniyete kucak açmış gelişmelerine yardımcı olmuştur. Her bir karışı tarihin dokusunu işlemiş şirin bir beldedir.

Sapanca’da görülmesi gereken yerler

Sapanca ismini duyduğumuzda aklımıza ilk gelen dört mevsim güzelliğini ve asilliğini koruyan Sapanca Gölü oluyordur herhalde.. Bu göl Marmara Bölgesine giden herkes tarafından görülmesi gereken güzellikte bir göldür. Gölün çevresinde ufak bir gezinti yaptıktan sonra piknik yapmaya müsait yerlerinde oranın kendine özgü yemeklerini alıp yiyebilirsiniz. Eğer arkadaşlarınızla sosyal bir faaliyette bulunmak isterseniz etrafında bisiklet kullanabilirsiniz.

Bu yörenin köylerini ziyaret edip farklı kültürler tanımak isterseniz de Maşukiye köyünü gezme fırsatı yakalayabilirsiniz. Sıkılmadan tüm gününüzü gezmeye ayıracağınız bu beldeye tekrar gelmek ve gezmek dolaşmak isteyeceksinizdir. Ülkemizin her bir karış toprağının farklı kültürde koktuğu bilinmektedir. İşte bu şirin ve muazzam köy de size konukseverliğini gösterecek farklı kültürden insanlarla tanışabileceksiniz. Kendiniz gezdikten sonra birçok arkadaşınıza ve sevdiklerinize de tavsiye etmeyi unutmamalısınız.

Sapanca’ya nasıl gidilir?

Sapanca’ya karayolunu kullanarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Hem bu sayede ülkemizin yolda giderken güzelliklerine tanıklık etmiş olursunuz. Doğanın size nasıl da coşkuya selam verdiğini görmeniz için otobüs biletlerinizi buradan alıp yolculuğa çıkabilirsiniz.

Sapanca’nın tüm uçak ve otobüs seferlerine günün her saati biletsec.com sitemizden ulaşarak, biletinizi satın alabilirsiniz.

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları