Samsun Otobüs Bileti

Samsun Otobüs Bileti

Samsun otobüs bileti almak online satış sistemi ile daha kolay. Son yıllarda internetin hayatımızın her dalına girmesiyle birlikte online bilet satış sistemleri daha sık kullanılmaya başlandı. Hem otobüs firmaları hem de yolcular için oldukça kolaylık getiren online rezervasyon sistemini ilk olarak uçaklar kullandıktan sonra samsun otobüs biletlerinde de online satış sistemi kullanılmaya başladı. Bu sayede samsun ekonomik otobüs biletini bulmak için biletsec.com internet sitemizden yararlanarak en uygun fiyatı sunan otobüs firmasından biletinizi rezerve edebilirsiniz. Samsun Otobüs Firmaları ve Samsun Otogarı Nerede? linke tıklayarak görebilirsiniz.

Samsun Coğrafyası

Türkiye’nin güzide şehri Samsun, Marmara ve İç Anadolu Bölgesini Kuzeydoğu Anadolu Bölgesine bağlayan önemli bir geçiş yolu olması itibari ile oldukça gelişmiş bir şehrimizdir. 1.250.000 ‘i aşkın olan nüfusu ile eğitim, sanayi, ticaret, ulaşım ve ekonomi açısından Karadeniz Bölgesinin en gelişmiş ve tek Büyükşehir Belediyesi olan ilimizdir.

Samsun İlçeleri

Atakum, İlkadım ve Canik olmak üzere üç büyük ilçesi olan Samsun’un diğer ilçeleri: Tekkeköy, Bafra, Çarşamba, Vezirköprü, Terme, Havza, Alaçam, Ayvacık, Ondokuzmayıs, Kavak, Salıpazarı, Asarcık, Ladik, Yakakent

Samsun’a Nasıl Gidilir?

Samsun’a demiryolu ulaşımı: Samsuna bağlantıları olan Samsun- Sivas ve Samsun Amasya olmak üzere iki hattan ulaşmanız mümkün.
Samsun’a karayolu ulaşımı: Samsun otobüs firmaları ile Samsun otogarından Türkiye’nin her iline gitmeniz mümkündür.
Samsun’a havayolu ulaşımı: Samsun şehir merkezinden THY yazıhanesi önünden kalkan servis araçları ile Samsun havaalanına ulaşmanız mümkündür.
Samsun’a denizyolu ulaşımı: Kent merkezinde olan limandan Haziran ve Ağustos ayları içerisinde seribot seferleri düzenlenmektedir.

Samsun’da Gezilecek Yerler

Ladik gölü, Akalan Şelaleleri, Kabaceviz Şelaleleri, Tekkeköy Mağaraları, Kuş Cenneti ve Kızılırmak Deltası Samsun’a gidenlerin mutlaka görmeleri gereken yerlerdir. Yaz aylarında Samsun’u tercih edecekseniz Geyikkoşan sahilinde denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Denize alternatif hamam düşünüyorsanız Hamamayağı Kaplıcası veya Ladik Kaplıcasını tercih edebilirsiniz. Kış aylarında Samsun’a gelecekseniz Samsun Ladik Akdağ Kayak Merkezi’nde kayak zevkine varabilirsiniz veya Alaçam veya Yakakent’te sahilde yemek yemenin tadına varabilirsiniz.

Samsun’daki Müzeler

Kurtuluş savaşı döneminde milli müdafaanın başladığı yer olan Samsun’da Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Gazi Müzesi ve Bandırma Vapuru Samsun’a gidenlerin mutlaka görmesi gereken tarihi yerlerdir.

Samsun’da Tarihi Yapılar

Samsun Büyük Camii, Gökgöl Camii, Sivrikese Camii ve Taşkale Camii turistler tarafından en fazla ziyaret edilen camilerdir. Mater Dolorosa Katokolik Kilisesi ve Fazıl Ahmet Paşa Medresesi görülmeye değer tarihi mekanlardır.

Samsun’un Meşhur Yemekleri

Mercimekli Bulgur Pilavı
Mısır Çorbası
Hamsili Ekmek
Hamsili Pilav
Kocakarı Gerdanı (Burma)
Tir
Yer Pancarı

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları