Sakarya

Yurdun Gezilesi Şehirlerinden Sakarya

Marmara bölgesinin eşsiz güzelliklerine, tarihi mekânlarına sahip olan şehri Sakarya. Her mevsimi en güzel şekilde yaşatan ve içerisinde barındırdığı doğal ve tarihi güzelliklerle doğa sevenler tarafından keşfedilmesi gereken şehir.

Yurdun en güzel köşelerine sahip dört mevsimi en güzel şekilde yaşayabileceğiniz güzel ülkemin en güzel şehirleri arasına adını yazdırmış, tarihi ve turistik olarak gelişmiş eşsiz şehir.

Sakarya’da görülmesi gereken yerler

İçerisinde Osmanlı döneminden günümüze kadar ulaşmış tarihi yapıları barındıran Sakarya şehri, tarihi severler, geçmişine değer veren ve tarihi önemseyenler tarafından keşfedilmeyi bekleyen gidip görülmesi gereken mekânlara sahiptir.

Sadece tarih alanında değil her mevsimi en güzel şekilde yaşamanızı sağlayarak doğal güzellikleriyle de önem kazanan bu şehirde, Sakarya gölü, İnönü yaylası, Sapanca yaylaları ve Poyrazlar gölü doğaseverlerin muhakkak ziyaret etmesi ve bu doğal güzellikleri keşfetmesi muhakkaktır.

Topluca ve arkadaşlar arasında turistik geziler düzenleyerek hem çevrenin turistik açıdan hareketlenmesini hem oralarda konaklayarak bölge halkına ekonomik katkıda bulunurken bizlere müthiş yayla havasını soluyarak çaylarımızı yudumlarken hoş sohbetler edebilme imkânını sunmaktadır. Bu sayede sıkıcı ve rutin yaşamdan biraz uzak kalarak zinde ve dinç kalmamızı sağlayabiliriz.

Sosyal açıdan da yeni mekânlar keşfedebilir ve belki yeni arkadaşlıklar edinebiliriz. İçerisinde barındırdığı deprem müzesini ziyaret edebilir ve o depremi yaşamış insanların dertlerine ortak olabilme bu sayede toplumsal yardımlaşmanın zevkine varabiliriz.

Sakarya’ya nasıl gidilir?

Her şehre olduğu gibi Sakarya’ya da zaman zaman turizm acentelerinin düzenlemiş olduğu turistik amaçlı gerek günübirlik gerekse konaklamalı gezi turları bulunmaktadır. Bu turları takip edip hem şehrin güzelliklerini, tarihi ve doğal güzelliklerini keşfedebilir, hem de sosyal yaşantımıza canlılık getirebiliriz.

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları