Sakarya Otogarı

Sakarya Otogarı Nerede?

Sakarya otogarı 2011 yılında Sakarya Belediyesi tarafından hizmete açılmıştır. Otogarın 10 yıl boyunca işletme hakkı Sakarya Belediyesi’ nin kamusal bir girişimi olan Belpaş isimli kuruluştur. Konum itibariyle ve Sakarya ilinin nüfusuna oranla yolcu ve otobüs trafiğinin yoğunluk kazandığı bir otogardır. Yeni ve modern bir yüz kazandırılmıştır ve talepleri karşılayabilecek bir şekilde dizayn edilerek yeterli hizmetin verilebilmesi sağlanmıştır.

Sakarya otogarı Sosyal imkânları geniş, çevre düzenlemesi kaliteli ve otobüs girişleri sorunsuzdur. Restorandan ATM’ ye, kafeteryalardan sağlık merkezine, toplantı salonlarından bebek emzire odasına, mescitten kargo ofislerine, banka şubesinden sigorta şirketlerine kadar görülmemiş sosyal olanaklara sahiptir. Çok sayıda mağaza da bulunmaktadır. Sakarya otobüs biletlerini merkezde ve ilçelerde bulunan yazıhanelerden temin edebilirsiniz.

Sakarya terminalinin 2011 yılında yenilenmesiyle otobüs ve yolcu trafiğinde %40 oranında artış kaydedilmiştir. Gerek Sakarya merkezli gerekse dış merkezli pek çok otobüs firması hizmet vermektedir. Aşağıda bazı firmaların bir listesi verilmiştir.

Sakarya Otogarı Otobüs Firmaları

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları