Pegasus

Pegasus Uçak Bileti

1990 yılında temelleri atılan Pegasus Airlines, bugün Türkiye’nin en çok tercih edilen havayolu firmalarından birisi. Low-cost uçuş modelini ve stratejisini belirleyen firma ile Türkiye içinde bir çok noktaya otobüs biletlerinden bile daha cazip fiyatlarla uçmak mümkün.

Low-cost modeli; yani en ucuz uçak bileti sunmaya yönelik stratejisi ile birlikte ikram gibi hizmetler yolcunun tercihine bırakılıp ücret dahilinde sunulurken, bilet fiyatlarının çok cüzi ücretlere sahip olması ile de Pegasus’un ülkemizde bir çok kişiyi uçakla tanıştıran firma olduğu bir gerçektir.

2012 yılında Airbus firması ile yaptığı bir anlaşma ile 100 uçak siparişi birden veren firma, yaptığı bu atılımla “Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Havayolu Firması” unvanını almaya da hak kazanmıştır.

Pegasus’un bu kadar çok dikkat çekmesinin sebeplerinden birisi de dönem dönem yapmış olduğu kampanyalar. Bu kampanyalar sayesinde yurtiçi uçak bileti fiyatları ile yurtdışının bir çok noktasına uçmak mümkün.

Ucuz uçak bileti fiyatlarına rağmen müşteri memnuniyetini hep ön planda tutan firma zamanında kalkış konusunda da Türkiye’nin en iyisi olmak adına oldukça sıkı çalışıyor ve başarı oranı sürekli olarak firmanın sitesinden yayınlanıyor. Bunun yanı sıra mobil barkod uygulamasını Türkiye’ye ilk defa getiren ve borsada ilk defa yer alan havayolu firması olması ile de sektörde sadece ucuz uçak bileti sunmadığını, sektörde dev olacağının sinyallerini yıllar önceden vermişti.

Pegasus Bilet Fiyatları

Yakın zamanda Muş, Nevşehir, Denizli, Amasya, Kahramanmaraş gibi şehirleri de seferleri arasına ekleyen Pegasus, yurt içinde 43, yurtdışında ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de dahil olmak üzere 30 ülkede toplam 72 noktaya sefer düzenliyor.

Avrupa ve Balkan ülkelerine düzenlediği bir çok seferin yanı sıra yakın zamanda Orta Doğu ve Hindistan’a da seferler düzenlemeye başlayan firma, 47 uçaklık filosunu genişlettikten sonra Dünya’da hemen hemen bütün ülkelere sefer düzenlemek içinse şimdiden çalışmalara başlamış durumda.

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları