Niğde

Türkiye’nin Niğde ili İç Anadolu bölgesinde bulunan tarihi ve turistik bir şehirdir. Diğer İç Anadolu bölgesindeki şehirler gibi iklimi karasal ve nemsiz ve soğuktur.

Niğde’yi diğer bölgedeki şehirlerden ayıran özellikleri ise şehir tarihinin çok eskilere hatta ilk insanların yaşadığı döneme kadar gittiğine dair tarihi eserler vardır. Bu şehir birçok önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. O yüzden bu uygarlıkların bıraktığı saraylar, camiler, kiliseler gibi önemli eserler vardır.

Niğde’de görülmesi gereken yerler

İç Anadolu bölgesinde ki şehir olmasından dolayı bu iklime uygun tarımsal sebzeler üretilir. Çok gelişmiş bir şehir olmayan Niğde şehirde olan tarihi eserler sayesinde turizm ve tarım ile gelir sağlamaya çalışır.

En önemli ve Niğde’ye gelen herkesin görmesi gereken yerler öncelikle ülkemizin en önemli tarihi camilerden Alaeddin Cami, Niğde Etnografya ve Arkeoloji Müzesi, Roma imparatorluğundan kalan Eski Gümüşler Manastırı, Selçuklu Devletinden kalan Niğde kalesi, Hüdavend Hatun Kümbeti bu tarihi eserlerden sadece birkaçıdır.

Niğde’ye nasıl gidilir?

Bu güzel ilimize gelmek ve bu güzellikleri görmek için karayolu ve havayolu ile ulaşım yapabilirsiniz. Şehirlere yapılan turlara katılabilirsiniz.

Uçakla yada otobüsle Niğde şehrine rahatlıkla gelebilirsiniz. Eğer turla geliyorsanız rehberinize yola çıktığınız şehre göre kaç saatte gidileceğini ne zaman varılacağını ve gideceğiniz ulaşım yolu ile ilgili detayları sorarak öğrenebilirsiniz.

Şehire gelmeden önce hangi yerleri, turistik bölgeleri gezeceğinize karar verirseniz zorluk yaşamazsınız.

İlin tüm uçak ve otobüs seferlerine günün her saati Biletsec.com sitemizden ulaşarak, biletinizi satın alabilirsiniz.

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları