Mersin Otogarı

Mersin Otogarı Nerede?

Mersin otogarı, tam 4 kez taşınmış ve son olarak 2015 yılında otoban girişine çok yakın bir mevkide konuşlanarak yine şehir merkezinden uzaklaşmayı başarmıştır. Sürekli yenilenen, güncel tutulan modernizasyonuna önem verilen mersin otogarı ülkenin en yoğun çalışan otogarları arasındadır. Mersin de karayolu taşımacılığının çok talep görmesi, Mersin Büyükşehir Belediyesine bu yatırımı sürekli güncellemesini zorunlu kılmaktadır.

Mersin terminalinden ülkenin tüm şehirlerine (Trakya hariç) düzenli otobüs seferleri yapılmaktadır. Sadece Ege Bölgesi için günde en az 30 otobüs Mersin otogarından çıkış almaktadır. Bu yoğunluk İstanbul otogarına eş değer görülmektedir. Mersin otobüs filetlerini internetten temin edebilirsiniz.

Mersin otogarı en geniş sosyal imkânları sunmakta, ayrıca merkeze çok çabuk ulaşılabilmektedir. Mersin merkezli otobüs firmaları, sayıca çok fazladır ama buna rağmen dış merkezli şirketler tarafından destek görmek zorundadır. Çünkü yolcu trafiğinin yoğunluğu had safhadadır. Bu yoğunluk ilçelere yapılan otogarlarla çözüme kavuşturulmaya çalışılmaktadır. Özelliklede Tarsus ilçesine dev bir otogar yaptırılmıştır. Aşağıda Mersin merkezli firmalardan bazıları verilmiştir.

Mersin Otogarı Otobüs Firmaları

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları