Marmaris

Marmaris Nerede?

Ülkemizde gezip görmeye değecek birbirinden güzel ve birbirinden büyüleyici yerleri bulunmaktadır. Bu yerler insanların bir kez gittikten sonra defalarca kez gidip görmek isteyecekleri yerlerdendir. Hatta sadece gezmekle yetinmeyip oraya yerleşmek bile isteyebilmektedirler. Cennet kıvamında olan güzelliklerden biri de şirin ve gözde ilçe olan Marmaris’tir.

Marmaris, tarihi değere sahip birçok devlete ve uygarlığı konuk etmiş yüzyıllar öncesine dayanan bir beldedir. Bu beldenin yaşı milattan önce 12000’li yıllara varmaktadır. Köklü bir belde olmakla birlikte günümüze de birçok tarihi eser ve yapı bırakmıştır.

Marmaris’te görülmesi gereken yerler

Muğla’nın başlıca tatil cennetleri arasında sayılan Marmaris temiz havasıyla, nazlı deniziyle ve müthiş doğa kokan havasıyla sizleri karşılamaktadır. Gider gitmez şehrin o kendine özgü dokusuna hayran kalacaksınız. İlmek ilmek işlenmiş gibi duran sahilinde bol bol güneşlenebilir, denize girebilir tatilin tadını çıkartabilirsiniz. Marmaris’in eşsiz güzellikte olan gidip gördüğünüzde etkisini uzun zaman koruyacak olan o büyüleyici koylarını görmek de mümkündür. Her bir koy nakış gibi işlenmiş sakinlik ve huzur vermektedir.

Tarihe ortaklık etmesi beraberinde milletlerin kalıntılar bırakmasına sebep olmuştur. Tarihi eserlere de sahip olan bu beldenin deniz kum güneşten vakti kalanların mutlaka Marmaris Kalesi de görmeleri gerekir. Orada tarihin dokusuna şahitlik edecek, farklı farklı kültürlerin havasını içinize çekecek ve bu da size geçmişe götürecektir.

Sevgilinizle veya sevdiğiniz arkadaşlarınızla gezip dinleneceğiniz müthiş bir beldedir. Yat turlarına katılabilir sonrasından sırtınızı yaslayıp Marmaris’in küçük ama çok şirin olan dağlarını seyretme imkânı yakalayabilirsiniz.

Marmaris’e nasıl gidilir?

Marmaris’e karayolu ile gitmeniz tavsiye olunur. Çünkü hem sevdiklerinizle doğanın mucizesine şahitlik edecek hem de belki de bir daha gelip göremeyeceğiniz bu güzellikleri görme fırsatı yakalamış olacaksınız.

Marmaris’in tüm uçak ve otobüs seferlerine günün her saati biletsec.com sitemizden ulaşarak, biletinizi satın alabilirsiniz.

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları