Manavgat

Manavgat Nerede?

Manavgat Antalya ilçesine bağlı büyük ilçelerinden biridir. Hem tarihi hem de tatil yapmak isteyenler için fırsat bir bölgedir. Nüfusu yaklaşık olarak 82,000 civarındadır.

15. yy da Osmanlı idaresine geçmiştir. Daha önceki kalıntılar bize şehrin antik kent olduğunu göstermektedir.

Manavgat’ta görülmesi gereken yerler

Tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü ilçe her yıl ülkemizin turizm kaynağı olmayı sürdürmektedir. Yurt dışından tatil yapmak için çok yoğun olarak tercih ettiği tatil bölgemiz ziyaretçilerine eğlenceli vakit geçirtmek için oluşmuş cennet bahçesi gibidir. Vatandaşlarımızın da tatillerini geçirmek için tercih ettikleri ilçe hem tatil imkânı sağlarken hem de gezilip görülecek turistik mekânların da hoşça vakit geçirmenizi sağlayabilir.

Ülkemizin turistik açıdan zengin doğal harikalarının olduğu şehir tatilini hem deniz de hem kültürel ve sosyal aktivitelerle geçirmek isteyen insanlar için kaçırılmayacak fırsattır. Buraya gelince görülmesi gereken en güzel mekânlardan biri ünlü Manavgat Şelalesidir. Yoğun sıcaklık nedeniyle serinlemek isteyen insanlar buraya gelerek ferahlığın tadını çıkarırlar. Etrafında kendi yemeklerini pişirmek isteyen insanlar için piknik alanları da mevcuttur. Manavgat’a gelen insanların muhakkak uğradığı gezilip görülmesi gereken yerlerden biridir.

Önemli tatil beldelerinden biri olan Side de bu ilçeye bağlıdır. Antik şehirlerden en eskilerinden biri olması sebebiyle tatilini Türkiye de geçirmek isteyen turistler için ayrıca ilgi çekici olur. Köprülü Kanyon milli parkı da yine bu ilçenin sınırları içerisinde bulunur. Rafting yapmak isteyen insanlar birçok beldelerden buraya servis imkânıyla alınarak serinlemenin tadını çıkarabilir.

Manavgat’a nasıl gidilir?

Antalya’ya bağlı turistik bir şehir olduğu için ulaşımı da oldukça kolaydır. Yurt dışından veya içinden insanlar buraya havayoluyla ulaşabilirler. Otobüs yolculuğunu tercih edecek olanlar buraya pek çok şehirden doğrudan ulaşabilirler ya da Antalya’ya ulaşıp sonrasında Manavgat’a geçebilirler. Beldelerine servis imkânı olduğu için gezmek oldukça kolaydır.

Manavgat’ın tüm uçak ve otobüs seferlerine günün her saati biletsec.com sitemizden ulaşarak, biletinizi satın alabilirsiniz.

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları