Lara

Lara Nerede?

Antalya’nın güneydoğusunda yer alan bu güzel ilçe Türkiye’deki en uzun kumsala ve çok hızlı bir şekilde gelişen turizm bölgesine sahip olmuştur.

Lara, Muratpaşa ilçesi sınırları içerisinde bulunur. Hititlerin çağdaş insanları olan Luvi’lerin dilinde Lara kumsallarının ismi “kum” anlamına gelmektedir. Mitolojide ise “Su Perisi” anlamına gelmektedir.

Lara’da görülmesi gereken yerler

Çam ormanları arasında yer alan Lara plajı görülmesi gereken en önemli yerlerinden biridir. Antalya’ya sadece 13 km uzaklıkta olan bu plaj tüm halka açıktır. Çok güzel vakit geçirilebilecek, yeme içme ihtiyacının giderilebileceği ve soyunma kabinleri mevcut olan bir yerdir. Oldukça ince bir kuma sahip olan Lara plajı üzerinde yürünürken sanki pamuğa basılmış hissi vermektedir. Bu yönden de çokça uğrak bir yer olmuştur.

Yine bu bölgede yer alan Aspendos, Kurşunlu Şelalesi ve antik kent Perge bunlardan birkaçıdır.Perge’nin yanından sularını denize boşaltan Aksu nehri ise Lara’nın en güzel nehirlerinden biridir. Bu özellikleriyle Antalya’da tatil yapmak isteyenlerin çokça tercih ettiği bir yerdir.

Lara’ya nasıl gidilir?

Lara’ya pek çok araçla gidebilmek mümkündür. Özellikle turistik bir yer olması sebebiyle havayolu daha sık tercih edilmektedir.

Antalya Havaalanı’na yaklaşık 15 km’dir. Denize kıyısı olması sebebiyle denizyolu ile de ulaşım sağlanmaktadır. Ülkemizdeki tüm illerden karayolu ile de ulaşım mümkündür. Lara her halükarda mutlaka gezilip görülmesi gereken en güzel yerlerden birisidir.

Lara’nın tüm uçak ve otobüs seferlerine günün her saati biletsec.com sitemizden ulaşarak, biletinizi satın alabilirsiniz.

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları