Kıbrıs

Kıbrıs Nerede?

Doğu Akdeniz’de bulunan Kıbrıs tam ada özelliği göstermektedir. Şirin bir ada olan Kıbrıs, tarih boyunca birçok devletin işgaline maruz kalmak zorunda kalmıştır. Ancak artık özerkliğini kazanmış kendi bayrağı ve vatandaşı olan ülke politik ve sosyal ilişkiler anlamında da ülkeler tarafından muhatap alınmaktadırlar.

Kıbrıs adası milattan sonra 648 yılında Müslümanlar tarafından işgal edilmiş ve uzunca bir süre Osmanlı’ya bağımlı kalmıştır. Uzun yıllar başka başka devletlerin buyruğu altında yaşamak zorunda kalmış ve hala devam eden birçok sorunla da mücadele etmek zorunda kalmıştır.

Kıbrıs’ta görülmesi gereken yerler

Kıbrıs için tatil planları yapanların gitmeleri tavsiye olunan en görkemli belde Girne’dir. Girne sevdikleriyle güzel huzurlu ve dindin bir tatil geçirmek isteyenlerin genellikle ilk tercihlerinden biri olmaktadır. Şirin bir belde olan Girne birçok turistik yere de sahiptir. Tatil yapmak sadece denize girmek güneşlenmek olmadığı için bu yerlerin mutlaka gezilip görülmesi tavsiye edilir. Kendinde has birkaç tane kalesi olan beldenin tarihini koklamak için bu kaleleri gezebilirsiniz. Kalelerin ihtişamı ve görkemi büyüleyiciliğinin yanı sıra kendine özgü inşasıyla göz alıcı güzelliktedir.

Birçok medeniyetin doğup büyüdüğü bu ada doğal olarak onlarca tarihi yapı ve esere sahiptir. Sevdiklerinizle yurt dışına gitmek için harika bir plan olabilir. Gerek insanlarının sıcakkanlılığı ve sempatisi gerek kültürü insanı adeta çeken bir özelliğe sahiptir.

Büyük Han ve Büyük Hamamları ile ünlüdür. Ülkemizden sıkılmak mümkün değildir ancak farklı kültürde insanları tanımak için gidilebilecek güzel ve şirin bir adadır.

Kıbrıs’a nasıl gidilir?

Kıbrıs’a denizyoluyla gidebilir aheste aheste denizin hırçınlığını izleyerek ve dinginliğinizi koruyarak yolculuk yapabilirsiniz. Biletlerinizi ve sevdiklerinizi alıp güzel bir tatil yapmak için acele edin.

Kıbrıs’ın tüm uçak ve otobüs seferlerine günün her saati biletsec.com sitemizden ulaşarak, biletinizi satın alabilirsiniz.

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları