Kemer

Kemer Nerede?

Kemer Antalya da tatilini deniz kıyısında geçirmek isteyenler için adeta cennetten bir köşe gibi olan tatil beldesidir. Diğer tatil bölgelerine oranla yeşilin fazla olduğu yerlerden biridir. Deniz, yeşil ve dağ üçlüsünün muhteşemliği manzarasına eşsiz bir keyif katar.

Kemer’de bulunan tarihi kalıntılar bu ilçenin ne kadar eski olduğunu bize göstermektedir. 12. Yy da Türklerin eline geçtiği bilinmekte olup önemli merkezlerimizden biridir.

Kemer’de görülmesi gereken yerler

Her yıl binlerce turistin akın akın geldiği Kemer’de elbette gezip keyifli bir tatil geçirmek isteyen insanlar için çok fazla fırsat vardır. Antik bir kent olması sebebiyle Türk turizmi açısından önemli bölgelerimiz arasında yer alır. İçerisinde ki Beldibi Mağarası turistler tarafından ilgiyle gezilen yerlerden bir tanesidir. Pek çok beldesi ise tatil yapmak isteyenler açısından keyifli vakit geçirmelerine olanak sağlar.

Toros dağları denizi ve yeşilliğiyle ülkemizde en güzel manzaralardan birine ev sahipliği yapar. İlçe bu kompozisyonun ortasında gündüzleri ziyaretçilerinin keyifle denize girmesine olanak sağlarken dağların ve yeşilin rüzgârı ile akşam serinliğinde tarihi kalıntıları ziyaret edebilirler. Buradan rafting yapmak isteyenler turlara katılabilir. Yazın bunaltıcı sıcağında serinleyerek eğlenceli vakit geçirebilirler.

Birçok su sporları da yine bu ilçede yapılmaktadır. Yayla turizmi de yine yaygın olarak yapılmaktadır. Bütün beldeleri arasında yolculuk keyifli ve kolay bir şekilde yapılmaktadır.

Antalya merkeze de oldukça yakındır. Hep aynı yerde durmayıp gezmek isteyenler için avantajdır. Ziyaretçiler buradan diğer beldelere rahatlıkla gidebilirler. İstenilen her şeyi bünyesinde bulunduran kent tatil yapmak isteyenler için tüm güzellikleriyle ziyaretçilerini beklemektedir.

Kemer’e nasıl gidilir?

Birçok şehirden doğrudan ulaşım mümkün olduğu gibi eğer otobüs bulunamazsa Antalya otogara ulaşılıp oradan servislerle kemere ulaşmak mümkündür. Yaklaşık yarım saat süren yolculuğun ardından Kemer’in birçok beldesine ulaşabilirsiniz.

Kemer’in tüm uçak ve otobüs seferlerine günün her saati biletsec.com sitemizden ulaşarak, biletinizi satın alabilirsiniz.

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları