Kayseri

Kayseri Otobüs Bileti

Kayseri otobüs bileti ve Kayseri uçak bileti en uygun fiyatlarla ve çeşitli ödeme seçenekleri ile sadece biletsec.com’da! Kayseri’ye hareket eden tüm otobüs firmaları ve havayolu şirketleri seferlerini karşılaştırarak online satın alın!

Kayseri Uçak Bileti

İç Anadolu’nun güzel şehirlerinden biridir Kayseri. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış büyük şehirlerimizden biridir bu Koca Sinan’ın memleketi. Çevresinde bulunan şehirler arasında kalmış ulaşımı gayet elverişli, yaşanması kolay, gelişmiş ve Türkiye’ye yakışan bir vilayet olma özelliği taşır.

Malatya, Ankara, Niğde, Nevşehir illeri arasında bulunan bu kocaman şehir nüfusu bakımından da en büyük şehirlerimiz arasındadır. Karayolu, demiryolu ve hava yolu taşımacılığının ileri safhalarda bulunması bu şehri ticaret açısından da önemli kılmaktadır.

Kayseri’de görülmesi gereken yerler

Anadolu’nun ortasında yer alan bu şehrimiz Kapadokya sınırları içerisinde yer alır. Belki masmavi denizi yemyeşil ormanları yoktur ama türkülere konu olmuş Gesi Bağları vardır. Selçuklulardan Osmanlılara kadar birçok medeniyeti beslemiştir verimli topraklarında.. Onlardan da birçok eser taşımıştır günümüze.

Kayseri Kalesi Bizanslılardan kalma önemli bir yapıdır. Şahmelik Kalesi ise Romalılardan kalma bir yerimizdir.
Develi Kalesi, Hunad Hatun Külliyesi, Ulu Cami gibi gezilip görülmesi gereken bir çok tarihi mekana sahiptir.
Mesire alanlarıysa hem o şehirlilerin hem de turistlerin uğrak yerlerindendir.
Kapuzbaşı Şelalesi, Kaplıca ve İçmeleri de görülmeli.

Şehrin eteklerine yaslandığı Anadolu’nun en büyük, en heybetli dağı Erciyesle özdeşleşmiştir Kayseri. Kayak merkezi durumunda bulunan bu önemli yer, bu özelliğiyle Kayseri için yadsınamaz nitelikte.
Bu şehrin pastırması, sucuğu, mantısı dünyanın her yerinde kendine yer bulmuştur. Erciyes’in eteklerinde kendilerine yer edinmiş oralardan beslenen hayvanlar usta ellerle karşımıza pastırma ve sucuk olarak gelmekte. Becerikli kadınlarının bir kaşığa kırk tane sığdırdığı o kendi küçük tadı büyük mantı ise dillere destan olmuş durumda. Kayseri deyince akla ilk gelenlerdendir bu enfes tat.

Tabi ki Kayseri bu kadar değildir. Yolunuzun düşmesini beklemeyin. Gidin ve Kayseri’yi Kayserilileri muhakkak ziyaret edin.

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları