Kayseri Otobüs Bileti

Kayseri Otobüs Bileti

Kayseri otobüs bileti almak bugün artık çok daha tercih edilebilir hale geldi. İnternet üzerinden on line bilet satış ile rezerve yaptırabilir ve bilet satın alabilirsiniz. Kayseri otobüs bileti almak için otogara ya da irtibat bürolarına gitmeniz gerekmez. Kayseri otobüs biletlerini online bilet satış yapan biletsec.com’ dan satın alabilirsiniz. Ayrıca kampanyaları da yine aynı site üzerinden takip edebilir ve indirim olanaklarından faydalanabilirsiniz.
Kayseri Otobüs Firmaları ve Kayseri Otogarı Nerede? linklerine tıklayarak doğrudan işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Kayseri Coğrafyası

Kayseri, İç Anadolu’nun güneyinde, Orta Kızılırmak bölgesinde yer alır. Güney batısında Niğde, güney yönünde Adana ve Kahramanmaraş, doğu ve kuzey doğusunda Sivas, kuzeyinde Yozgat, batısında Nevşehir illeri ile çevrilidir. Türkiye’nin büyük dağlarından biri olan Erciyes Dağı, Kayseri sınırları içinde yer alır. Kayseri, bir sanayi ve ticaret merkezidir.  Nüfusu 1.295.355 kişidir.

Kayseri’nin İlçeleri

Akkışla, Bünyan, Develi, Hacılar, İncesu, Kocasinan, Melikgazi, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Tomarza, Yahyalı, Talas, Özvatan, Felâhiye ve Yeşilhisar olmak üzere toplam 16 ilçesi bulunmaktadır.

Kayseri’ye Nasıl Gidilir?

Kayseri’ye demiryolu ulaşımı: Kayseri, İç Anadolu demir yolu ağlarının bağlantı noktası olması sebebiyle pek çok ilden trenle gidebilirsiniz. Kayseri otobüs biletini biletsec.com sitemizden artık çok daha avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz.
Kayseri’ ye kara yolu ulaşımı: Kayseri otobüs firmaları ile Kayseri’ ye sorunsuzca ulaşabilirsiniz.
Kayseri’ ye Hava yolu ulaşımı: Kayseri Hava Alanı, Türkiye’ nin pek çok ilinden düzenli seferler gerçekleştirilen bir hava alanıdır.

Kayseri’de Gezilecek Yerler

Erciyes Kayak Merkezi, kış turizminin önde gelen merkezlerinden biri olarak görülmeye değer bir tatil bölgesidir. Kayak ve snow board için en uygun pistlerden biri buradadır. Ayrıca yaz aylarında gidecekler için Talas’taki Derevenk Vadisi’ni ve Tomarza’daki Berçin Yaylası’nı, Çavuşağa Köyü’ndeki Barsama Vadisi’ni, Aladağlar Milli Parkı içerisindeki Hacer Vadisi’ni, Yeşilhisar’daki Soğanlı Vadisi’ni şiddetle tavsiye edebiliriz.

Kayseri’deki Müzeler

Merkez ilçesindeki Kent ve Mimar Sinan Müzesi, Gevher Nesibe Tıp Tarihi Müzesi, Ahi Evran Müzesi, Melikgazi’deki Güpgüpoğlu Konağı, Etnografya Müzesi ve Kayseri Arkeoloji Müzesi, Kayseri’ nin önemli müzeleri arasındadır.

Kayseri’deki Tarihi Yapılar

Alaca Kümbet, Sırçalı Kümbet, Döner Kümbet, Yaman Dede Camii, Bürüngüz Camii, Gülük Camii, Karamustafapaşa Külliyesi, Köşk Medrese, Avgunlu Medresesi, Sahabiye Medresesi, Hacı Kılıç Medresesi ve Hunat Hatun Medresesi, Hasbek Kadı Kümbeti, Beşparmak Kümbeti, Kayseri’ deki önemli tarihi yapılardır.

Kayseri’nin Meşhur Yemekleri

Cıvıklı
Yağlama
Mantı
Sucuklu Köfte
Nevzine
Kurşun Aşı
Pastırma
Lokma Tatlısı

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları