Kaş

Kaş Nerede?

Uzunca bir zaman çalışan ve sonrasında haklı olarak dinlenmeye ihtiyaç duyanların ülkemizde bu ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri güzel beldeler mevcuttur. Özellikle kıyı illerimizin her birinin kendine has özelliklerde ilçeleri vardır. Tam dinlenmelik alanları bünyesinde barındırmakta her yaz binlerce insanı girdap gibi çekmektedir. Bu şirin ve şık ilçelerden biri de herkesçe bilinen ve her yıl gitmek için tercih edilen Antalya’nın Kaş ilçesidir.

Kaş ülkemizin her bir karışı gibi birçok antik kenti bünyesinde barındırmış ve onların barınmalarını sağlamıştır. Müthiş güzelliğiyle zamanında birçok kentin gözdesi haline gelmiş bu ilçe dolayısıyla birçok kez de işgallere maruz kalmıştır.

Kaş’ta görülmesi gereken yerler

Kaş Antalya’nın en güzel ilçelerinden biridir. Her sene binlerce insanın ziyaret etmesinin birçok sebebi vardır. İç içe geçmiş gibi mucizevi görünmez bir el tarafından adeta ayarlanmış gibi sahilleri mevcuttur. Sevgiliniz, eşiniz yada akrabalarınız ile gelip burada deniz ve kumun tadını çıkarabilirsiniz.

Önce bu şirin kıyısında güneşlenip sonrasına masmavi ılık suyunda yüzebilir, denizin de zevkine varabilirsiniz. Sonra Kaş’ın kendine özgü yemeklerinden tatmak için sahildeki deniz manzaralı lokantalarına gidebilir, denizin taze balıklarından yiyebilirsiniz.

Tabii ki Kaş ilçesinde her ilçede olduğu gibi onlarca tarihi mekân da vardır. Geçmiş antik kentler onlarca tarihi eser var yapıyı miras olarak günümüze bırakmışlardır. Tarihin dokusuna rastlayacağınız bu yerler burada yaşamış birçok kültürün kokusunu almanızı sağlayacaktır. Kaş şirin mi şirin bir beldenin ötesinde birçok medeniyetin dokusunu da taşımaktadır. Ev sahipliğini sizler de gittiğinizde göreceksinizdir.

Kaş’a nasıl gidilir?

Kaş’a gitmek için ister karayolunu ister hava yolunu tercih edebilirsiniz. Dilerseniz biletleri hızlı bir şekilde buradan online olarak alabilir ve sevdikleriniz ile bu müthiş beldeyi ziyaret edebilirsiniz.

Kaş’ın tüm uçak ve otobüs seferlerine günün her saati biletsec.com sitemizden ulaşarak, biletinizi satın alabilirsiniz.

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları