Kartalkaya

Kartalkaya Nerede?

Kartalkaya, Batı Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ilimizin bir ilçesidir. Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinin başında gelir. İstanbul – Ankara gibi büyük şehirlere olan yakınlığı sebebiyle de kayak yapmak isteyenlerin ilk tercihlerinden birisi olmaktadır. Köroğlu dağlarında yer alan kayak merkezinin zirve yüksekliği 2200 metredir ve oteller 2000 metrede, zirveye yakın noktalarda kurulmuştur.

Aralık ayında açılan kayak sezonu Nisan ayına kadar sürebilmekte ve karın en yoğun olduğu ocak-mart aylarında kar kalınlığı 3 metreyi bulmaktadır. Kayak merkezinin kayılabilen alanı 1850 metre ve 2200 metre yükseklikteki alanda yer almaktadır.

Kartalkaya’da görülmesi gereken yerler

Golden Key Kartalkaya, Dorukkaya Otel, Kartal Otel, Grand Kartal gibi oteller her yıl kış tatili yapmayı tercih eden kayak severleri ağırlamaktadır. Oteller tatil ve eğlence talebini karşılamakta oldukça yeterli sayılırlar. Satın almak istemeyenlere kayak, kızak ve snowboard malzemeleri kiralama hizmeti de sunmaktadır. Kayak yapmaktan yorulup odanıza çıkıp pencerenizden baktığınızda; karla süslenmiş dev çam ağaçlarını, Bolu dağlarını ve Köroğlu dağlarını göreceksiniz. Eğlencenin yanında sessizliği ve huzuru da bulacaksınız.

Kışın kayak severleri ağırlayan merkezde, yazın da Köroğlu dağlarının eteklerindeki yaylalarda çim kayağı, doğa yürüyüşü yapabilir; Saraycık Gölü ve Abant’a gidip göl çevresinde bisiklete binebilir veya faytonla gezintiye çıkabilirsiniz.

Kartalkaya’ya nasıl gidilir?

Kartalkaya’ya İstanbul – Ankara gibi büyükşehirlerden gelmek isterseniz, Bolu merkeze kadar otobüs ile gelip, kayak merkezine ise şehir içi ulaşımı kullanabilirsiniz. Kendi aracınızla gelmeyi tercih ederseniz kayak merkezinin Bolu merkeze uzaklığı yaklaşık 30 km kadardır.

Çevre illerden kayak merkezine olan uzaklık hakkında bilgi verecek olursak; İstanbul ile olan mesafesi 295 km olup yaklaşık 4 saat sürmektedir.

Ankara’ya 190 km uzaklıkta olup yaklaşık 2 saat 20 dakika, Kocaeli’ye 205 km uzaklıkta olup 2 buçuk saat sürmektedir.

Kartalkaya’nın tüm uçak ve otobüs seferlerine günün her saati biletsec.com sitemizden ulaşarak, biletinizi satın alabilirsiniz.

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları