Kars

Bir şehirde gezinti yapmak için o şehrin doğasını, kültürünü, gezilecek yerlerini, oraya nasıl ulaşılacağını bilmek gerekir. Bunları yapabilmek için de araştırma yaparak bilerek hatta giderek gezerek öğrenme imkânına sahibiz.

Kars Türkiye’nin en yüksek il merkezi olma özelliğine sahiptir. Tarihe ve farklı kültürlere ev sahipliği yapmış bir kenttir. Bagratlı krallığı ve Güneybatı Kafkasta Cumhuriyeti başkenti olmuş bir şehirdir. Urartular, Persler, Selçuklu, Osmanlı gibi birçok medeniyet halk tarih görmüş bir şehirdir.

Kars’ta görülmesi gereken yerler

Çeşitli etnik grupları barındırması ile zengin bir kültüre renkli bir kültüre sahiptir. Gelenek ve göreneklerin hala canlı olarak yaşatıldığı bir şehir olma özelliğini daha şehre girdiğinizde hissedeceksiniz.Kars kalesini, heykelleri, anıtları, müzeleri, tarihi rus evlerini ve kalıntıları görecek bunları tek tek gezerek bu anıları tekrar hissedecek ve ölümsüzleştireceksiniz.Karasal bir iklime sahip bu kentte bozkır bitki örtüklerine de rastlayacaksınız. Aynı zamanda birçok festivale de ev sahipliği yaparak turizmi hep canlı tutmayı amaçlayan bir şehirdir.Kars bizim ülkemizin sınır şehridir. Etrafında Erzurum, Ardahan, Iğdır ve Ağrı illerini bulundurmaktadır.

Kars’a nasıl gidilir?

Ulaşım bakımından sıkıntı çekmeyeceğiniz bir yerdir. İster arabanızla, ister otobüslerle, isterseniz de demiryolunu kullanarak bu şehre gelebilirsiniz.Kars’a ziyaretlerinizi otobüsle, arabanızla veya uçak ile gerçekleştirebilirsiniz.Aydoğan turizm, Has Bingöl turizm, Iğdırlı turizm, Metro turizm Ve Özlem Bingöl seyahat ile yolculuklarınızı gerçekleştirme imkanına sahipsiniz. Otobüs firmaları sizin rahatınız, konforunuz ve güvenli yolculuk yapmanız için size yol arkadaşlığı yaparak istediğiniz yere sizi ulaştıracaktır.İlin tüm uçak ve otobüs seferlerine günün her saati Biletsec.com sitemizden ulaşarak, biletinizi satın alabilirsiniz.

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları