İzmir

Ege bölgesinin, insanları sıcacık olan şehridir. Buralı olup ta bu şehirden kopmak, özlememek imkânsızdır. Kıyıda olduğu için tatil beldelerine yakın, yazları çok sıcak, kışları da kar yağmadığı için soğuk geçer. Gitmek isteyen için her yerden yakındır bu güzel şehir. Kızları güzeldir benim şehrimin. Denizi kız, kızı deniz kokar.

Gezilesi görülesi yerleri çoktur. Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi üniversite gençliğinin uğrak yeridir. Alışveriş yapılabilir ve gece hayatıyla da göz doldurur. Konak Saat Kulesi önünde fotoğraf çektirmeyen yoktur. Akşam canınız mı sıkıldı 1 saatte Çeşme’desiniz. Gece kulüplerinin birine girip birinden çıkarsınız. Simit’e gevrek, çekirdeğe çiğdem der İzmir insanı.

İzmir’de görülmesi gereken yerler

Sabah kahvaltılarının vazgeçilmezidir boyoz. Başka hiçbir yerde yoktur. İnsanları rahattır yanlarında kasılmaz çok iyi vakit geçirirsiniz. İzmir memleketimdir. Kordonu vardır balığınızı yer, ardından sahilde bir tur atarsınız. Arkadaşlarınızı alır kordon boyunda oturup içkilerinizi yudumlar, gitar çalarsınız. Tarihi yer mi görmek istiyorsunuz? Atlarsınız bir arabaya ya da otobüse hop Şirince de siniz. Tarih kokan sokaklarda gezer, çeşit çeşit leziz şarapları yudumlayabilirsiniz. İsterseniz gözleme yer isterseniz ev yemekleri yapan şirin bir lokanta da mola verirsiniz.

Bir başkadır benim İzmir’im. Yapılacak aktiviteler saymakla bitmez. İncir altı vardır mesela. Deniz kenarıdır. Yemek yiyebilir, tavla oynayabilir, meşhur kumrusundan tadabilir, ailenizle veya sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Hafta sonlarınızı sahil kenarlarında geçirebilir, çocuklarınıza ve ailenize unutulmaz dakikalar yaşatabilirsiniz. Seferihisar, Gümüldür, Özdere… Bütün bu tatil beldelerine yakın mesafededir bu şehir. Canınızın sıkılması için fırsat bile yoktur. Karşıyaka vardır deniz kenarı. Çarşısında aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Midyesi de değişiktir tatlıdır. Kokoreci vardır iri kıyım, bol kimyonlu. Vazgeçemez, aşık olursunuz bu şehre.

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları