İzmir Otobüs Bileti

İzmir Otobüs Bileti

İzmir otobüs bileti artık size çok yakın. Kısa sürede istediğiniz yerden ulaşabileceğiniz İzmir otobüs biletleri online satış sistemi ile sizlere sunuluyor. İnternetin hayatımıza girmesiyle birlikte elimizdeki telefondan dahi işlerimiz halleder olduk. Özellikle de yolculuk işlemlerinde yaşanan gelişmelerle birlikte internet üzerinden pek çok firmaya ait bilet fiyatlarını ve seyahat saatlerini görebiliyoruz. Seyahatlerinizden önce İzmir ekonomik otobüs biletleri bulmak ve lider firmalarla yolculuk yapıyor olmanın keyfini çıkarmak için biletsec.com adresinden rezerve işlemleri yapabilirsiniz. İzmir Otobüs Firmaları ve İzmir Otogarı Nerede? linke tıklayarak görebilirsiniz.

İzmir Coğrafyası

Türkiye’nin en batısında bulunan İzmir, Ege Bölgesi’nin incisi olarak görülen en gelişmiş şehirlerimizden biridir. 4.000.000 üzerinde nüfusa sahip olan İzmir eğitim, ekonomi, medya, sanat, spor, turizm ve sosyo-kültürel yaşam olarak Ege’nin gelişmiş şehirleri arasındadır.

İzmir’in İlçeleri

Konak, Karabağlar, Karşıyaka, Buca ve Bornova 4 büyük ilçesi olmak üzere Balçova, Bayraklı, Gaziemir, Çiğli, Aliağa, Bayındır, Bergama, Çeşme, Dikili, Foça, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Seferihisar, Selçuk, Tire, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Urla, Torbalı, Beydağ, Ödemiş, Güzelbahçe ve Karaburun’dur.

İzmir’e Nasıl Gidilir?

İzmir Denizyolu Ulaşımı: Alsancak Limanı başta olmak üzere İzmir’den deniz yolu ulaşımı ile denize kıyısı olan ülkelere ve şehirlere gidilebilmektedir. İzmir otobüs bileti karşılaştırmalı olarak biletsec.com’dan ulaşabilir, en uygun olan İzmir otobüs bileti seçeneğini tercih edebilirsiniz.
İzmir Karayolu Ulaşımı: İzmir otogarından Türkiye’nin çeşitli illerine gidebileceğiniz gibi bu şehre otobüs şirketleri yardımıyla da gelebilirsiniz.
İzmir Demiryolu Ulaşımı: Balıkesir, Bandırma, Konya, Ankara ve Uşak hatları üzerinden demiryolu ulaşımı yapılabilmektedir.
İzmir Havayolu Ulaşımı: İzmir Adnan Menderes Havalimanı üzerinden yurt içi ve yurt dışı uçuş seferleri düzenlenmektedir.

İzmir’de Gezilecek Yerler

Kordonboyu, Alsancak, Kemeraltı Çarşısı, Forum Bornova, Pırlanta Plajı ve İnkaya Mağarası gezilmesi gereken yerlerin başında gelir. İzmir’e gelip de Balçova Kaplıcalarına, Bademli Ilıcalarına ve İzmir Havuz ve Aquaparklarına uğrayarak suyun tadını çıkarabilirsiniz. İzmir Fuar ve İzmir Fuar Lunaparka giderek eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

İzmir’deki Müzeler

Tarihi yapısıyla dikkat çeken İzmir’de Arkeoloji Müzesi, Atatürk Müzesi, Efes Müzesi, İzmir Resim ve Heykel Müzesi, Tire Müzesi ve Ege Üniversitesi Kâğıt ve Kitap Sanatları Müzesi görülmeye değer çalışmalar içermektedir.

İzmir’deki Tarihi Yapılar

Yalı Cami, Kızlarağası Hanı, Borsa Sarayı, Saat Kulesi, Su Kemerleri, Yeşil Cami, Alsancak Cami, Şadırvan Cami, Hatuniye Medresesi, Molla Arap Medresesi gezilip görülecek mekânlardandır.

İzmir’in Meşhur Yemekleri

Zerde
İzmir Köftesi
Zeytinyağlı Fasulye
Gerdan Tatlısı
Tel Kadayıf
Kaymaklı Dondurma
Sura
Boyoz
Lokma

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları