Fethiye

Fethiye Nerede?

Türkiye her mevsim gerek kendi vatandaşlarına gerekse yurtdışından misafir olup gelmek isteyen yabancı uyruklu vatandaşlara her yöresini açıp konukseverliğini sonuna kadar göstermektedir. Her bir yöresi ayrı ayrı kültür kokan toprağı gezip görülmeye hatta bununla yetinmeyip yerleşmeye değer niteliktedir.

Özellikle yaz mevsiminde ülkemizde yabancı uyruklu vatandaşları çekmek kıyıların gözde il ve ilçeleri için çok kolaydır. İnsanların bu bölgeleri bir kez görmeleri bu yerlere sevdalanmalarına yetecektir. İşte böyle bir güzellikte olan Fethiye ilçesi herkes tarafından mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.

Ülkemiz köklü bir kıtanın üzerinde bulunduğu için her bir karışı da uzunca bir döneme şahitlik etmiştir. Birçok medeniyetin beşiği olmuş, onları büyütüp başka medeniyetler kucak açmış bu ilçe 19. Yüzyılın sonlarına doğru Aydın’ın Menteşe sancağına bağlanarak kaza haline gelmiştir.

Fethiye’de görülmesi gereken yerler

Bu ilçe gerek havasıyla gerek kokusuyla ilk etapta görenleri büyüleyen bir havaya sahiptir. Fethiye’nin gezip görmeye değer onlarca görkemli alanı bulunmaktadır. Birçokları tarafından en çok bilineni ise Ölü Deniz’dir. Deniz, hırçın olan denizlerin aksine dingin oluşu insanları şaşırtmaktadır. Kendine özgü edasıyla nazlı nazlı süzülüp insanlara göz kırpmaktadır. Büyülenen insanların belki de bu nazınadır her yıl buraya gezi düzenlemeleri ve gelip günlerce haftalarca kalmaları.

Ölüdeniz’den sonra Saklıkent’e giderken yol üzerinde serinlemek amacıyla Yaka Park çağlayanlarına arasında oturabilirsiniz. Orayı geçince Teos’a uğrayıp bu tarihi yeri görmemek de olmaz.

Fethiye Türkiye’nin her yöresi gibi gezip görülmeye doyulamayacak bir ilçesidir. Kendine has havasıyla dingin geçen yolculuktan sonra huzurla dönebilirsiniz.

Fethiye’ye nasıl gidilir?

Fethiye’ye karayolu ile ulaşmak hem çok eğlenceli olacaktır, hem de yoldan geçerken doğanın size el salladığını görecek ve yaşamın müthiş coşkusuna tanık olacaksınız.

Fethiye’nin tüm uçak ve otobüs seferlerine günün her saati biletsec.com sitemizden ulaşarak, biletinizi satın alabilirsiniz.

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları