Erzurum Otobüs Bileti

Erzurum Otobüs Bileti

Erzurum otobüs bileti, bulabilmek için artık kapı kapı dolaşmanıza gerek kalmayacak. Teknoloji giderek ilerliyor ve bize birçok fırsatı ayamıza kadar getiriyor. Biletleri de artık online satış sisteminden rahatça alabilme imkanlarına sahibiz. Bir çok otobüs firmasını bu sistem üzerinden bularak anında gideceğiniz yere online bilet satış sisteminden alarak sizde rahat edin. Böylece bilet alma işlerinizi son dakikalara bırakmadan, rahat bir şekilde istediğiniz yere firmaları gezmeden bilet bulabileceksiniz. Erzurum otobüs biletleri almak için internete göz atmanız hangi saatte, hangi firmanın otobüsü olduğunu öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinden Erzurum ekonomik otobüs biletleri için biletsec.com adresine gelerek kolay bir şekilde alabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız Erzurum otobüs firmaları ve Erzurum otogarı nerede? Linkini tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Erzurum Coğrafyası

Ülkemizde kış turizmleri ile tanınmakta olan Erzurum, iki coğrafi bölgemizde toprakları mevcut olan ilimizin coğrafi büyüklüğü 25.066 km kadar alana sahip bulunuyor. Erzurum’da kış festivalleri yapılarak turizme açık bir şehir haline gelmektedir. Kışın eksi derecelerin altına kadar düşerek çok soğuk günler yaşanıyor. Nüfusu ise 763.320’yi bulmaktadır.

Erzurum’un İlçeleri

Yakutiye, Palandöken olarak iki büyük ilçesi bulunmaktadır. Diğer ilçelerini ise şu şekilde sıralayabiliriz; Oltu, Aziziye, Çat, Hınıs, Tortum, İspir, Karaçoban, Karayazı, Köprüköy, Narman, Aşkale, Olur, Pasinler, Pazaryolu, Horasan, Şenkaya, Tekman, Uzundere

Erzurum’a Nasıl Gidilir?

Erzurum’a demir yolu ulaşımı: Trenle Erzurum’a seyahat etmek oldukça basit ulaşım sağlayabilirsiniz. Doğu ekspres Erzurum üzerinden geçmektedir. Her gün İstanbul ve Ankara üzerinden geçerek Erzurum’a ulaşan tren seferleriyle gelebilirsiniz.
Erzurum’a kara yolu ulaşımı: Erzurum otobüs firmaları sayesinde ve Erzurum otogarından Türkiye içerisinde bulunan tüm illerimize yolculuk yapabilirsiniz. Erzurum otobüs bileti en uygun fiyat seçenekleri ile sadece biletsec.com ‘da!
Erzurum’a hava yolu ulaşımı: Erzurum havalimanından kalkan uçaklarımızla istediğiniz yere gitme imkanına sahipsiniz.

Erzurum’da Gezilecek Yerler

Erzurum’da Narman peri bacaları, Nene Hatun Milli parkı, Tortum Gölü, Tortum Şelalesi ve Çoruh Nehri mutlaka görmeniz gereken güzel yerler arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra kışın buraya gelmeyi tercih edenler Palandöken Kayak Merkezinde güzel vakit geçirirler. Bunun yanı sıra kaplıcaları ile de ünlü bir şehir olup sizi Pasinler Kaplıcası, Erzurum Ilıca Kaplıcasında ağırlıyor.

Erzurum’da Tarihi Yapılar

Erzurum Tarih serüveninde birçok uygarlığa ev yapması sonucunda burada birçok tarihi esere ev sahipliği yapıyor. Bunlar; Erzurum Kalesi, Cimcime sultan Türbesi, Üç Kümbetler, Öşvank kilisesi, Çifte Minareli Medrese, Derviş Ağa Cami, Çobandede Köprüsü, İbrahim Paşa Cami, Rüstem Paşa Bedesteni, Erzurumlu Murat Paşa Cami, Erzurum Saat Kulesi, Lala Paşa Cami, Erzurum Ulu Cami tarihi mekanları arasında yer alır.

Erzurum’daki Müzeler

Erzurum’un geçmişini keşfetmek isteyenler için, Erzurum arkeoloji müzesi, Yakutiye Medresesi ve Erzurum Atatürk Evini gezerek tarihi kalıntılara şahit olabilirsiniz.

Erzurum’un Meşhur Yiyecekleri

Kadayıf dolması
Ayran aşı çorbası
Kesme çorba
Ekşili dolma
Hıngel
Tatar böreği
Su böreği
Herle aşı

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları