Erzincan Otobüs Bileti

Erzincan Otobüs Bileti

Erzincan otobüs bileti almak internet sayesinde artık çok kolay oluyor. Teknolojinin gelişmesi üzerine online satışlar yaygınlaşmaya başladı. İnternet üzerinden online bilet satış yaparak rahat bir şekilde otobüs bileti bulabilirsiniz. Erzincan otobüs biletleri her firma için uygun fiyatlar sunuyor. Erzurum ekonomik otobüs biletleri bulmak için biletsec.com adresine girerek rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Sizin için Erzincan otobüs firmaları ve Erzincan otogarı nerde? Linklerini hazırlayarak bilgi veriyoruz.

Erzincan Coğrafyası

Erzincan tüm güzellikleriyle görülmeye değer şehirlerimiz arasında yer alıyor. Kuzey paraleller ile doğu meridyenlerin kesiştiği noktada yer alan Erzincan’ın nüfusu, 223.633 rakamını bulmaktadır. Genel açıdan baktığımızda dağlar ve platolar ile kaplı bir şehirdir.

Erzincan’ın İlçeleri

Erzincan’ın büyük yerleşim alanları Tercan ve Üzümlü oluyor. Bunun yanı sıra diğer yerleşim alanları ve ilçeleri şu şekilde; Çayırlı, Kemah, Otlukbeli, İliç, Refahiye, Kemaliye

Erzincan’a Nasıl Gidilir?

Erzincan’a demiryolu ulaşımı: Erzincan tren garına gitmek için şehir merkezinden dolmuşlarla ulaşma imkanı bulunmaktadır. Erzincan Divriği arasında da günlük olarak seferler düzenleniyor.
Erzincan’a kara yolu ulaşımı: Erzincan terminaline dolmuşlar ile ulaşma imkanına sahipsiniz. Ayrıca başka şehirlerden veya Erzincan’dan başka şehre gidebilmek için birçok firmanın otobüs biletleri bulunuyor. Biletsec.com ‘dan alacağınız Erzincan otobüs bileti ile seyahat etmek oldukça konforlu olacaktır.
Erzincan’a hava yolu ulaşımı: Erzincan hava alanı merkeze yaklaşık olarak 7 km oluyor. Seyahatlerinizde uçak bileti alarak kısa sürede seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Erzincan’da Gezilecek Yerler

Erzincan deprem kuşağı üzerinde yer alması sebebiyle oluşmuş bazı sarsıntılardan dolayı zedelenmiştir. Fakat az hasar görmüş Altıntepe Ören Yeri görmeye değer tarihi eserler arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra doğal güzelliklerinden olan Girlevik Şelalesi ve Otlukbeli gölü gezilip görülebilecek nadide yerler arasında yer alıyor.

Erzincan’ın Tarihi Yapıları

Tarihi açıdan güzel yapılara yer veren Erzincan deprem yaşaması sebebiyle eserlerde yıpranmalar söz konusu olsa da burada Abrenk kilisesi, Mama Hatun Türbesi, Kemah Kalesi, Kemaliye, Endiçi Kalesi, Roma Mezarlığı, Hıdır Abdal Sultan Türbesi gibi tarihi yapıları bulunuyor.

Erzincan’ın Müzeleri

Ülkede tarihi kalıntıları muhafaza eden iki adet müze bulunmaktadır. Bunlar; Erzincan müzesi ve Erzincan Kemaliye Ocak Köyü Özel Müzesidir. Erzincan müzesi şehrin merkezlerinde yer alırken, Erzincan Kemaliye Ocak Köyü Özel Müzesi adından da anlaşıldığı gibi KemaliyeOcakköy içerisinde yer alıyor.

Erzincan’ın Meşhur Yemekleri

Erzincan kahküllü pilav
Erzincan ekşili köfte
Erzincan çorbası
Kuru erikli bulgur pilavı
Eğin Kaburgası
Hıngel
Çortutu pancarı
Cevizli kete
Peynir kuymağı
Poğaç

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları