Erikli

Erikli Nerede?

Saroz kıyısında yer alan bir tatil köyüdür. Denize 2 km mesafede olup turistlik bir bölgede yer alır. Edirne ili Keşan ilçesine bağlı bir köydür. İbrice limanına 6 km mesafede bulunur. Keşan ilçesinin 33 km güneyinde konumlanmıştır.

İstanbul’a 260 km, Edirne’ye 120 km, Tekirdağ’a 113 km Yunanistan sınır kapısına 58 km. En uzağında olan çevre il üç saatlik zaman ötesindedir. Erikli Trakya’nın Bodrum’u olarak ifade edilir. Geniş plaj alanlarına sahip olması ve ulaşım kolaylığı ile dikkat çekem bir yerleşim alanıdır.

Erikli’de görülmesi gereken yerler

Fazla gezilecek görülecek yeri yoktur ancak başyıldızlı otelleri ve lüks restoranları vardır.Erikli köyünü aştığınızda yemyeşil bitki örtüsü devamında birbirinden güzel deniz koyları ve bu koyları takip eden denizi seyredeceğiniz çadır alanları ve Danişment Orman Kampı bulunur. Erikli balıkçıl kuşların, pelikanların, flamingoların beslenme ve barınma amaçlı ziyaret ettiği bir yerdir.

Erikli’ye nasıl gidilir?

İstanbul’a 2,5 saat uzaklıkta yer alır. Buraya ulaşım sağlamak için Mahmutbey gişelerden geçerek kınalı çıkışından (İpsala-Hudut) çıkarak Tekirdağ Keşan yönüme doğru ilerleyiniz. Yolculuk 2-3 saat arası sürer. Sonrasında Keşan 4 yol ayrımına gelirsiniz.

Burada Kipa, Migros gibi AVM ler yer alır. Işıklardan sola dönerek Çanakkale istikametime devam ediniz. Enez kavşağında yer alan ilk ışıklardan sonra sağa dönerek Erikli yönüme dönünüz. Otobüs seferleri ile de Keşan’a gelerek veya direk olarak ulaşım sağlanabilir.

Erikli’nin tüm uçak ve otobüs seferlerine günün her saati biletsec.com sitemizden ulaşarak, biletinizi satın alabilirsiniz.

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları