Elazığ Otobüs Bileti

Elazığ Otobüs Bileti

Elazığ otobüs bileti satışını gerçekleştiren online bilet satış merkezi aracılığı ile sizler de kısa zaman da dilediğiniz bilet platformuna sahip olabilirsiniz. Uygun fiyat aralığına sahip olan Elazığ otobüs biletleri aynı zamanda müşterinsin avantaj sağlaması da olanak tanımaktadır. Sizler de Elazığ ekonomik otobüs biletlerine sahip olmak isteyenlerdenseniz online web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak adına Elazığ Otobüs Firmaları ve Elazığ Otogarı Nerede? linkine tıklayabilirsiniz.

Elazığ Coğrafyası

Türkiye’nin en özel şehirleri arasında yer alan Elazığ, Yukarı Fırat Bölümünde konumlandırılmıştır. Dağlar ve ovalar aracılığı ile kaplı olan Elazığ coğrafyası, Doğu Anadolu Kenti olarak tanımlanmaktadır. Karasal iklim tipine ev sahipliği yapan Elazığ şehrinin kışları soğuk ve yağışlı geçmektedir.

Elazığ İlçeleri

Alacakaya, Ancak, Ağın, Elazığ merkez, Karakoçan, Keban Kovancılar Maden, Palu, Sivrice

Elâzığ’a Nasıl Gidilir?

Elazığ’a demiryolu ulaşımı:  Elazığ – Adana arasında her gün düzenli olarak demiryolu ulaşımı sağlanmaktadır.
Elazığ’a karayolu ulaşımı: Elazığ otobüs firmaları aracılığı ile otogara ulaşarak kısa zaman da Elazığ şehrine gidebilirsiniz.
Elazığ’ havayolu ulaşımı: Şehir merkezinden THY yazıhanesi aracılığı ile kısa zaman da havalimanına ulaşabilirsiniz.
Elazığ’a denizyolu ulaşımı: Şehir merkezinde yer alan liman aracılığı ile Elazığ şehrine ulaşabilirsiniz.

Elazığ Gezilecek Yerler

Elazığ şehrinin vazgeçilmezleri arasında yer alan Harput Kalesi gezilip görülmesi gereken yerler arasında öncülüğünü korumaktadır. Otantik tarzın vazgeçilmezleri arasında yer alan Harput Kalesi aynı zamanda Süt kalesi olarak da tanımlanmaktadır.

Elazığ’daki Müzeler

Elazığ Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi Elazığ ilinde yer almaktadır. 3 bölümden meydana gelen Elazığ Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi’nde toplamda 2.048 eser sergilenmiştir. Şehrin vazgeçilmezleri arasında yer alan Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’nde 526 adet etnografik eser yer almaktadır. Gidilip görülmesi gereken mekânlar arasında yer alan Elazığ Arkeoloji ve Etnografya müzesi otantik tarzu ön plana çıkarak tarihi keşfetmeniz adına da oldukça idealdir.

Elazığ’da Tarihi Yapılar

Harput Kalesi, Meryem Ana Klisesi, Dabakhane, Palu Köprüsü, Harput Süryani Klisesi, Palu Köprüsü ve Meryem Aba Klisesi Elazığ şehrinin en önemli tarihi yapıları arasında öncülüğünü korumaktadır. Bununla birlikte Saray Cami, Alacalı Cami, Uryan Baba, , İmam Efendi Türbesi ve Mansur Baba da Elazığ şehrinde gezilip görülecek yerler arasındadır.

Elazığ’ın Meşhur Yemekleri

Kurutlu Çorba
Kofik Dolma
Keşkek
Mukaşşerli bulgur pilavı
Eşkili köfte
Gaygana
Pestilli yumurta
Meşhur Elazığ Dilim Dolma
Lahana sarması
Harput Köfte
İçli Köfte
Gömme
Ayran Çorbası
Sırın
Balakgazi Böreği
Kuzu Tandır
Badem Çağalası
Kenger Yemeği
Süslü Fidoş
Sebzeli Bulgur Pilavı

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları