Edirne Otobüs Bileti

Edirne Otobüs Bileti

Edirne otobüs bileti almak isteyenlerin ilk adresi olarak tanımlan online bilet satış merkezine merhaba diyebilirsiniz. En çok tercih edilenler arasında öncülüğünü koruyan bilet satış merkezi Edirne otobüs biletlerine sahip olmanız adına oldukça idealdir. Edirne ekonomik otobüs biletleri uygun fiyat aralığına ev sahipliği yapmaktadır. Avantaj sağlamanız adına da oldukça ideal olan online bilet satış merkezi aracılığı ile kısa zaman zarfı içinde sizler de dilediğiniz bilet platformuna sahip olabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak adına Edirne Otobüs Firmaları ve Edirne Otogarı Nerede? Linkine tıklayabilirsiniz.

Edirne Coğrafyası

Doğa harikası olarak tanımlanan Edirne şehri Marmara bölgesinin Trakya bölümünde yer almaktadır. Denizden yüksekliği 41 metre olan Edirne şehri basık tepelere ev sahipliği yapmaktadır. Karasal iklim tipine sahip olan Edirne şehri ara ara Akdeniz ikliminden etkilenmektedir.  Edirne şehrinin en sıcak ayları Haziran, Temmuz ve Ağustos’tur.

Edirne İlçeleri

Samsun şehrinin ilçeleri Enez, Havsa, Uzunköprü, Süloğlu, Lalapaşa, İpsala, Meriç ve Keşan’dır.

Edirne’ye Nasıl Gidilir?

Edirne’ye demiryolu ulaşımı:  Edirneye demiryolu ulaşımı bulunmamaktadır.
Edirne’ye karayolu ulaşımı: Edirne otobüs firmaları aracılığı ile şehir merkezine kısa zaman da ulaşabilirsiniz.
Edirne’ye havayolu ulaşımı: Şehir merkezinde konumlandırılmış olan THY yazıhanesini kullanarak havalimanına ulaşabilirsiniz.
Edirne’ye’ denizyolu ulaşımı:

Edirne’de Gezilecek Yerler

Selimiye Camisi, Beyazıd Külliyesi ve Şifahane, Eski Cami, Karaağaç, Üç Şerefeli Cami, Beyazıt II. Külliyesi, Ali Paşa Çarşısı, Arasta Çarşısı ve Hafızağa Konağı, Edirne şehrinin gezilip görülmesi gereken mekânları arasında öncülüğünü korumaktadır. En çok tercih edilenler arasında yer alan Ali Paşa Çarşısı keyifli dakikalar geçirmeniz adına oldukça idealdir. Otantik ortamın vazgeçilmezleri arasında yer alan Arasta Çarşısı ise keyifli alışveriş saatleri geçirmeniz adına biçilmiş bir kaftan olarak nitelendirilmektedir.

Edirne’de ki Müzeler

Edirne Müzesi, Türkiye’nin ilk müzesi olarak tanımlanmaktadır. Mutlaka görmeniz gereken yerler arasında öncülüğünü koruyan Edirne Müzesi sahip olduğu özel mimari yapısı sayesinde ilgi odağı haline gelmeyi başarmıştır. Edirne Türk İslam Eserleri Müzesi ve Lozan Anıtı Müzesi’de Edirne şehrinin en önemli yapıtları arasında yer almaktadır.

Edirne’de Tarihi Yapılar

Lalapaşa ilçesinin en önemli yapıtları arasında öncülüğünü koruyan Ergene Köprüsü Edirne şehrinde gezilip görülmesi gereken tarihi yapılar arasında öncülüğünü korumaktadır. Paşa Kervansarayı ’da Edirne’nin olmazsa olmaz tarihi yapıları arasında yer almaktadır.

Edirne’nin Meşhur Yemekleri

Ciğer Tava
Nohutlu Ekmek
Akıtma
Keşan Köftesi
Edirne Dili Kanepesi
Zerde
Oturtma
Gaziler Helvası
Un helveası
Mamzana
Keşan Köftesi
Yanya Köftesi

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları