Düzce

Düzce ili Batı Karadeniz Bölgesindedir. Yeşil ve mavinin tutku ile dans ettiği yerdir. Düzce’nin 1999 yılında il olarak ayrılmasıyla, Türkiye’nin 81. ili olmuştur.

Mavi ile yeşilin kucaklaştığı Karadeniz sahilleri büyük alanları kaplayan zümrüt ormanları, sayısız gölleri ve yaylaları, kaplıcaları, tarihi zenginlikleri saklayan; diğer taraftan milletimizin anlamlı gelenek güzelliklerini sürdüren bir ilimizdir

Tarihçe

14.yy.dan itibaren bu bölgeye Konuralp ili ve kısaca “Konrapa” denilmiştir. Konrapa Bolu’nun fethinden sonra Bolu Sancağına bağlı bir nahiye haline geldi. Osmanlı İmparatorluğu döneminde donanmanın kereste gereksinimini karşılamada önemli bir rol oynamıştır. Önemini arttıran bir diğer husus ise İstanbul’u Sivas ve Erzurum’a bağlayan yolun üzerinde olmasıdır.

Düzce’de görülmesi gereken yerler

Tarihi Eserler ve Camiler: Prusias Ad Hypium, Antik Tiyatro (40 Basamaklar), Lahit, Mozaikler, Akçakoca Ceneviz Kalesi, Atlı Kapı, Su Kemerleri, Hemşin CamiDoğal Güzellikleri: Melen Çayı, Kurugöl Kanyonu, Aydınpınar Şelalesi, Samandere Şelalesi, Güzeldere Şelalesi, Aktaş Şelalesi, Fakıllı Mağarası, Efteni Gölü, Hasanlar Baraj GölüPlajlar: Çayağzı Plajı, Melenağzı Plajı, Karaburun Plajı, Edilliağzı Plajı, Çuhallı Plajı, Değirmenağzı Plajı, Kale Plajı, Çınar Plajı, Kalkın Plajı, Kadınlar Plajı, Limoncuk PlajıMüzeler: Konuralp MüzesiYaylalar: Kardüz Yaylası, Topuk Yaylası ve Göleti, Darıyeri Yörükler ve Kocayayla

Düzce’ye nasıl gidilir?

Düzce ile Türkiye’nin en büyük iki ili olan Ankara ve İstanbul’u birbirine bağlayan TEM otoyolu ve D-100 karayolu üzerinde bulunduğundan ulaşım son derece kolaydır.İlin tüm uçak ve otobüs seferlerine günün her saati Biletsec.com sitemizden ulaşarak, biletinizi satın alabilirsiniz.

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları