Düzce Otobüs Bileti

Düzce Otobüs Bileti

Düzce otobüs bileti satın almak isteyenlerdenseniz online web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. En çok tercih edilenler arasında öncülüğünü koruyan online bilet satış merkezimiz uygun fiyat aralığına ev sahipliği yapmaktadır. Avantaj sağlamanız adına da oldukça ideal olarak tanımlanan Düzce otobüs biletleri aynı zamanda bütçenize artı değer kazandırmanıza da imkân tanımaktadır. Sizler de Düzce ekonomik otobüs biletlerine sahip olmak isteyenlerdenseniz online web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Rezervasyon işlemlerinizin takibi adına  Otobüs Firmaları ve Düzce Otogarı Nerede? linkine tıklayabilirsiniz.

Düzce Coğrafyası

Karadeniz bölgesinin antik kenti olarak isimlendirilen Düzce şehri yağmur ormanları ile çevrilidir. Birçok tabiat harikasına ev sahipliği yapan Düzce, Sakarya ilinin doğusunda konumlandırılmıştır.

Düzce İlçeleri

Akçakoca, Cumayeri, Gölyaka, Gümüşova, Kaynaşlı, Yığılca, Çilimli,

Düzce’ye Nasıl Gidilir?

Düzce’ye demiryolu ulaşımı:  Demiryolu bulunmamaktadır.
Düzce’ye karayolu ulaşımı: Düzce otobüs firmaları aracılığı ile kısa zaman da şehir merkezine ulaşabilirsiniz.
Düzce’ye havayolu ulaşımı: Düzce şehir merkezinde yer alan servisleri kullanarak THY ulaşabilirsiniz.
Düzce’ye denizyolu ulaşımı: Şehir merkezinde yer alan limana ulaşarak Düzce’ye ulaşabilirsiniz.

Düzce’de Gezilecek Yerler

Düzce şehrinin vazgeçilmezleri arasında yer alan Melen Çayı doğanın tüm güzelliklerini ayaklarınızın altına sermektedir. Kurul Kanyonu ise yürüyüş aktiviteleri adına oldukça idealdir. Akçakoca Ceveniz Kalesi turizm sektörünün en özel mekânları arasında yer almaktadır. Güzeldere Şelalesi, Efteni Gölü, Aktaş Şelalesi, Antik tiyatro, Cumayri Dokuz değirmen Köyü, Gölyaka, Gölyaka Kültür Park ve Kardüz Yaylası da Düzce şehrinde gezilip görülmesi gereken mekânları arasında öncülüğünü korumaktadır.

Düzce’deki Müzeler

Düzce şehrinde yer alan Konuralp Müzesi, antik kentin ilk eserlerine ev sahipliği yapmaktadır. 1994 yılında ziyarete açılan Konuralp Müzesi’nde Tyche Heykeli yer almaktadır. Şehrin vazgeçilmezleri arasında öncülüğünü koruyan Konurap Müzesi, tarihe yolculuk yapmanız adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilmektedir.

Düzcede’ki Tarihi Yapılar

Konuralp’in vazgeçilmezleri arasında yer alan Antik Tiyatro, Düzce’deki en önemli tarihi yapılar arasındadır. Prusias Krallığı’na ait sanatsal zenginliğin ön plana çıkmasına kaynaklık eden Antik Tiyatro halk arasında 40 basamak olarak da tanımlanmaktadır. Tepecik Nekrapolü’nde konumlandırılmış olan Lahit ise Konuralp’in en önemli yapıları arasındadır. Akçakoca Ceneviz Kalesi ise sahip olduğu konumu ile dikkat çekmektedir. Kale içinde su sarnıcına ev sahipliği yapan Akçakoca Ceneviz Kalesi, Düzce’nin en özel tarihi yapıları arasında öncülüğünü korumaktadır.

Düzce’nin Meşhur Yemekleri

Kalçak Mancarı
Kızılca Mancarı
Isırgan Mancarı
Sebzeli Kaygana
Mamalika
Fındık Makarnası
Kırtıl

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları