Diyarbakır Otobüs Bileti

Diyarbakır Otobüs Bileti

Diyarbakır otobüs biletine sahip olmak isteyenlerdenseniz online satış merkezini ziyaret edebilirsiniz. Uygun fiyat aralığına sahip planlamalar aracılığı ile avantaj elde etmenize olanak tanıyan online bilet satış merkezi kısa zaman zarfı içinde dilediğiniz şehre gitme imkanı tanımaktadır.  Diyarbakır otobüs biletlerine sahip olmak isteyenlerdenseniz yapmanız gereken tek şey online web sitemizi ziyaret etmek olacaktır. Uygulamaya alacağınız bu işlem ile sizler de kısa zaman zarfı içinde Diyarbakır ekonomik otobüs biletlerine sahip olabilirsiniz.  Otobüs Firmaları ve Diyarbakır Otogarı Nerede? linke tıklayarak ayrıntılı bilgi alabilir ve rezervasyon işlemlerinizi takip edebilirsiniz.

Diyarbakır Coğrafyası

Mezopotamya’nın kuzeyinde konumlandırılmış olan bu şehir, 13 ilçe merkezine ev sahipliği yapmaktadır. 500 yıllık geçmişe sahip olan Diyarbakır şehri yüksekliklerle kuşatılmış çevreye sahiptir. Çukur bir havza konumunda olan Diyarbakır şehri kara iklim tipine egemendir. Otsu bitkiler aracılığı ile desteklenmiş olan Diyarbakır meşe ormanları aracılığı ile ön plana çıkan bitki örtüsüne sahiptir.

Diyarbakır İlçeleri

Bağlar, Bismil, Çermik, Çınar, Kayapınar, Kulp, Silvan, Lice, Kocaköy, Cüngüş, Hani, Eğil

Diyarbakır’a Nasıl Gidilir?

Diyarbakır’a demiryolu ulaşımı:
Diyarbakır’a karayolu ulaşımı: Diyarbakır otobüs firmaları aracılığı ile kısa zaman zarfı içinde şehir merkezine gidebilirsiniz. En ucuz Diyarbakır otobüs bileti sadece biletsec.com’da.
Samsun’a havayolu ulaşımı: Diyarbakır şehir merkezinden kalkan servis araçları aracılığı ile THY giderek şehir ulaşabilirsiniz.
Samsun’a denizyolu ulaşımı: Kent merkezinde konumlandırılmış olan limanlardan yararlanabilirsiniz.

Diyarbakır’da Gezilecek Yerler

Deliler Hanı, Hasanpaşa Hanı, Diyarbakır Surları, Çayönü Buluntuları, İç kale, Çermik Kaplıcaları ve Diyarbakır Malabadi Köprüsü Diyarbakır şehrinde gezilip görülecek yerler arasında öncülüğünü korumaktadır. Diyarbakır Malabadi Köprüsü, Silvan ilçe sınırlarında bulunmakta ve sahip olduğu otantik tarzı sayesinde geçmişe yolculuk yapmanıza olanak tanımaktadır.

Diyarbakır’daki Müzeler

Sivil mimarlık örneklerinden biri olan Ziya Gökalp Müze Evi Diyarbakır şehrinin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi, Çayönü Ören Yeri ve Diyarbakır Müzesi’de Diyarbakır şehrinin en özel yerleri arasında öncülüğünü korumaktadır.

Diyarbakır’da Tarihi Yapılar

Ulu Cami, Şeyh Yusuf Cami,  Nasuh Paşa Cami, Sülüklü Han, Hasan Paşa Hanı, Surp Sarkis Kilisesi, St George Klisesi, Mar Petyum Klisesi ve Ermeni Katolik Klisesi görülmeye değer tarihi yapılar arasında öncülüğünü korumaktadır.

Diyarbakır’ın Meşhur Yemekleri

Meftune
Pıçık
Nardanaşı
Diyarbakır Çöreği
Salçalı Numbar Dolması
Duvakı Pilav
Bostana
Kaburga Dolması
İçli Köfte
Ayva Kebabı
Salçalı Numbar Dolması
Patlıcan Dizane
Köfteli Lebeniye
Kuzu Şiş
Ekşili tavuk
Ayvalı Kavurma

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları