Datça

Datça Nerede?

Türkiye’nin tarihi en eski dönemlere kadar dayanan ve bu yüzden günümüze kadar birçok önemli tarihi eseri getiren Datça öncelikle Karyalılar olmak üzere birçok önemli uygarlığın etkisi altına girmiştir.

Birçok medeniyetin yaşadığı bu yerde özellikle Eski Yunanlıların ve Romalıların etkisi ve eserleri çoktur. Osmanlı Devletinin kuruluş yıllarında ele geçirilip günümüz dâhil Türklerin olmuştur. Muğla iline bağlı olan Datça, Ege bölgesinde olmasıyla nemli sıcak ve ılık havasıyla tam bir Akdeniz iklimine sahiptir.

Datça’da görülmesi gereken yerler

Hem geçmişten günümüze getirdiği tarihi eser ve yapıtlarıyla hem de turizm olarak yerli ve yabancı turistler tarafından özellikle yaz aylarında çok talep edilen ve sevilen bir yerdir.

Özellikle yazın artan turist artışı nedeniyle bir sürü güzel ve kaliteli plajlar bulunmaktadır.Doğal güzelliğiyle gören herkesi etkileyen Datça tarihi eser olarak günümüzde ayakta kalmayı başaran yapıtlar camiler ve Emecik köyü yapıtları, evleri vardır.

Datça’ya nasıl gidilir?

Her türlü yolla gelebileceğiniz bu güzel yere havaalanlarından Marmaris’e inerek daha sonra dolmuş ve otobüslerle Datça’ya gelebilirsiniz.

Eğer Bodrum’dan geliyorsanız feribotlarla yada servislerle buraya ulaşabilirsiniz. Özel yolculuk hizmeti veren servis ve turlarla anlaşırsanız gelirken sorunsuz daha kolayca ulaşım yaparsınız.

Yunan Adaları’nda gelen turistler özellikle deniz otobüslerini kullanmaktadırlar. Bu otobüslerin saatlerini tam öğrenerek sıkıntı yaşamadan Datça’ya ulaşabilirsiniz.

Tüm yaz çeşitli aktiviteler yaparak tarihi yerleri gezerek tadını çıkarın.

Datça’nın tüm uçak ve otobüs seferlerine günün her saati Biletsec.com sitemizden ulaşarak, biletinizi satın alabilirsiniz.

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları