Çorum Otobüs Bileti

Çorum Otobüs Bileti

Çorum otobüs bileti kısa zaman zarfı içinde online web sitesi aracılığı ile temin edebilirsiniz. En çok tercih edilenler arasında yer alan online bilet satış merkezi kısa zaman zarfı içinde dilediğiniz bilet platformundan yararlanmanıza olanak tanılamaktadır. Çorum otobüs biletlerine sahip olmak adına öncelikle online web satış sitemizi ziyaret etmeniz ve ardından rezervasyon işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir. Çorum ekonomik otobüs biletleri en uygun fiyat planlaması dâhilinde avantaj kavramının da en üst safhaya çıkmasına olanak tanımaktadır.  Dilerseniz rezervasyon işlemlerinizi Çorum Otobüs Firmaları ve Çorum Otogarı Nerede? Linkini tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Çorum Coğrafyası

Türkiye’nin vazgeçilmez şehirlerinden biri olan Çorum, Karadeniz Bölgesi’nde konumlandırılmıştır. Merkez ilçesi olarak tanımlanan Çorum şehri Kırıkkale, Sinop ve Çankırı ile çevrilir. Çorum Ankara’ya 244 Sinop’a ise 294 KM uzaklıkta yer almaktadır.

Çorum İlçeleri

Mecitözü, Alaca, Bayat, İsklip, Ortaköy, Uğurludağ, Sungurlu, Alava ve Balat

Çorum’a Nasıl Gidilir?

Çorum’a demiryolu ulaşımı:  Çoruma demiryolu ulaşımı bulunmamaktadır.
Çorum’a karayolu ulaşımı: Çorum, İç ve Güneydoğu Anadolu’yu Karadeniz Bölgesine bağlayan devlet karayolu üzerinde yer alır. En ucuz Çorum otobüs bileti biletsec.com ‘da.
Çorum’a havayolu ulaşımı: Çorum şehir merkezine gitmek için THY yazıhanesini kullanabilirsiniz.
Çorum’a denizyolu ulaşımı: Çorum şehir merkezi için feribot seferlerinden yararlanabilirsiniz.

Çorum’da Gezilecek Yerler

Çorum ilinin vazgeçilmezleri arasında öncülüğünü koruyan Balacı Mehmet Paşa Çeşmesi gezilip görülecek yerler arasında öncülüğünü korumaktadır. 1705 yılında yapılandırılan Balacı Mehmet Paşa Çeşmesi 18 mısralık kitabeye ev sahipliği yapmaktadır. Çorum’un gözde mekânları arasında yer alan Karı Yaylası, Abdullah Yaylası, Bayat Kunduzlu ve Kuşcaçimeni Yaylaları’da doğa harikası olarak tanımlanmaktadır.

Çorum’daki Müzeler

AlacaHöyük Müzesi, Boğazköy Müzesi,  ve Çorum Müzesi, şehrin en önemli müzeleri arasında yer almaktadır. 1968 yılında kurulan Çorum Müzesi 2003 yılında ziyarete açılmıştır. Mahalli bir müze konumunda olan Boğazköy Müzesi ise Hattusas örenyeri ile ön ile ön plana çıkmaktadır. Frig dönemine ait kalıntıları sizlerle paylaşan Alacahöyük Müzesi ise 1940 yılında ziyarete açılmıştır.

Çorum’da Tarihi Yapılar

Yeşil Paşa Hanı, Ali Paşa Hamamı, Tarihi Çorum Evleri, Veli Paşa Konağı, Katipler Konağı, Çatakara Kültür ve Sanat evi ve Yazmalı Konak Çorum şehrinin en özel tarihi yapıları arasında öncülüğünü korumaktadır.

Çorum’un Meşhur Yemekleri

Keşkek
Çatal aşı
Leblebili Çorum Baklavası
İskilip Dolması
Ispanaklı Mıklama
Çorum Mantısı
Düğün Çorbası
Çorum Usulü Poğaça
Çorum Köftesi
Hasıda
Karaçuval Helvası
Tavuklu Nohutlu Pilav
Ispanaklı Mıklama
Taşlık Kavurması
Tel tel
Çatal Aşı
Yeşil Fasulye Kavurması

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları