Çankırı Otobüs Bileti

Çankırı Otobüs Bileti

Çankırı otobüs bileti almak isteyenlerdenseniz doğru adrestesiniz. Sizlere sunacağımız öneriler doğrultusunda kısa zaman zarfı içinde online satış sistemini kullanarak bilet sahibi olabilirsiniz. Online bilet satış merkezi aynı zamanda uygun fiyat aralığına da ev sahipliği yapmaktadır. Çankırı ekonomik otobüs biletleri aynı zamanda avantaj elde etmeniz adına da oldukça idealdir. Sizler de Çankırı otobüs biletlerine sahip olmak isteyenlerdenseniz Çankırı Otobüs Firmaları ve Çankırı Otogarı Nerede? linkine tıklayarak daha ayrıntılı bilgi platformuna sahip olabilirsiniz.

Çankırı Coğrafyası

Türkiye’nin vazgeçilmez şehirlerinden biri olan Çankırı şehri sahip olduğu ormanları ile oksijen kaynağının ön plana çıkmasına kaynaklık etmektedir. Orta Anadolu’nun kuzeyinde konumlandırılmış olan Çankırı şehri topraklarının yüzde altmışını dağlar oluşturmaktadır. Çankırı şehrinin sahip olduğu dağlar en yüksek kesimin ön plana çıkmasını sağlamaktadır. Turizme oldukça elverişli olan Çankırı şehri aynı zaman da zengin termal kaynaklara da ev sahipliği yapmaktadır.

Çankırı İlçeleri

Yapraklı, Ovacık, Eskipazar, Kurşunlu, Korgun, Atlakaracalar, Çerkeş, Ilgaz, Eldivan

Çankırı’ya Nasıl Gidilir?

Çankırı’ya demiryolu ulaşımı: Çankırı’ya bağlantıları bulunan Ankara ve Zonguldak olmak üzere iki ana hattan yararlanabilirsiniz.
Çankırı karayolu ulaşımı: Çankırı’ya gitmek için E-80 karayolu il merkezinden yararlanabilirsiniz. Biletsec.com internet sayfasından en uygun Çankırı otobüs bileti satın alabilirsiniz.
Çankırı’ya havayolu ulaşımı: Ankara Esenboğa havalimanı kullanılabilir.
Çankırı’ya denizyolu ulaşımı: Feribot seferleri kullanılarak kısa zaman zarfı içinde Çankırı şehir merkezine ulaşılabilir.

Çankırı’da Gezilecek Yerler

Emir Karatekin Bey Türbesi, Çankırı’da gezilip görülecek yerler arasında öncülüğünü korumaktadır. Taş mescit, Büyük Cami ve Tabiat Anıtları ’da Çankırı’nın vazgeçilmez yapıtları arasında bulunmaktadır.

Çankırı’daki Müzeler

Birçok döneme ev sahipliği yapan eserler ile farklılık yaratmayı başaran Çankırı Müzesi, şehrin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Buram buram tarih kokan yapıtları ile ön plana çıkmayı başaran Çankırı Müzesi çeşitli el işlemeleri ve hat sanatı örneklerine de ev sahipliği yapmaktadır.

Çankırı’da Tarihi Yapılar

Örenyerleri, Sakaeli Kaya Mezarları, Çankırı kalesi şehrin tarihi yapıları arasında öncülüğünü korumaktadır. Karadut Kaya Mezarları da Çankırı şehrinin en özel tarihi yapıları içerisine yer almaktadır. Beşdut köyünde yer alan Karadur Kaya Mezarları 2 m yüksekliğe ev sahipliği yapmaktadır. Boştur Kaya Mezaları M.Ö 6 yy. kalmıştır.

Çankırı’nın Meşhur Yemekleri

Zeytinyağlı pırasa dolması
Hoşmerim
Bıhtı
Cızlama
Lokma
Mantarlı Keşkek
Çullama
Bazlama
Çalma
Çeç Böreği
Mıhlama
Harmandaşı
Etli Hamur
Mantı
Tarhana Çorbası
Ev Güveci
Pelverde
Yaren Güveci
Tutmaç
Zytinyağlı Pırada Dolması
Yağlı Gözleme
Kızılcık şurubu

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları