Çanakkale Otogarı

Çanakkale Otogarı Nerede?

Çanakkale otogarı, her ne kadar Türkiye’nin en büyük şehirlerinde bulunan otogarları kadar kalabalık olmasada, ülkemiz çerçevesinde örnek olarak gösterebileceğimiz otogarlardan bir tanesi olmaktadır. 2000’li yılların başına kadar birçok eksiklikleri bulunan ve yeniliklerin yapılması gerektiği Çanakkale otogarı, artık 2011 yılı itibariyle, eksiklerini tamamlamış olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Çanakkale’nin terminali, İzmir, Çanakkale ve Bursa illerini birleştiren kavşakta bulunmaktadır. Terminalde tam olarak 12 adet şehirlerarası yolculukların başlayabileceği personlar ve bunun yanı sıra 10 adet ise şehir içi ulaşımı sağlayan minibüs durakları bulunmaktadır.

Çanakkale otogarının peronları her gün yüzlerce yolcularla dolu olmaktadır. Otogara gittiğinizde, bütün Çanakkale otobüs firmaları yolcularla dolu seyahat etmektedir. Çanakkale’den kalkan 8 adet popüler otobüs firmaları bulunmaktadır ve bunların arasında, Uludağ, Varan ve Kamil Koç gibi bilinen firmalarda bulunmaktadır. Çanakkale’den artık neredeyse Türkiye’nin birçok şehrine direk gidebilirsiniz. Çanakkale otobüs biletleri için internetten kredi kartınız ile satın alabilir veya firmayı arayarak bilet alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 Çanakkale Otogarı Otobüs Firmaları

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları