Çanakkale Otobüs Bileti

Çanakkale Otobüs Bileti

Çanakkale otobüs bileti almak isteyenlerdenseniz online satış sisteminden yararlanabilirsiniz En çok tercih edilenler arasında yer alan online bilet satış sistemi aynı zamanda avantaj kavramının da en üst safhaya çıkmasına olanak tanımaktadır. Çanakkale otobüs biletlerini dilerseniz biletse.com adresi aracılığı ile kısa zaman zarfı içinde satın alabilirsiniz. Çanakkale ekonomik otobüs biletleri avantaj sağlamanız adına da biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilmektedir. Ayrıntılı bilgi almak adına Çanakkale Otobüs Firmaları ve Çanakkale Otogarı Nerede? Linkine tıklayabilirsiniz.

Çanakkale Coğrafyası

Balkan Yarımadası’nın Doğu Trakya topraklarına bağlanmış konuma ev sahipliği yapan Çanakkale şehri, Marmara denizi aracılığı ile çevrelenmiştir. Karadeniz ve Akdeniz iklimlerine ev sahipliği yapan Çanakkale şehrinin deniz sıcaklığı temmuz ayında en yüksek seviyeye çıkmaktadır.

Çanakkale İlçeleri

Ayvacık, Bayramiç, Biga, Bozcada, Çan, Ecebat, Ezine, Gelibolu, Gökçeada, Lapseki, Yenice

Çanakkale’ye Nasıl Gidilir?

Çanakkale’ye demiryolu ulaşımı:  Demiryolu ile Çanakkale’ye ulaşım yoktur.
Çanakkale’ye karayolu ulaşımı: Çanakkale’ye gitmek için otobüs terminallerini kullanabilirsiniz. Çanakkale otobüs bileti biletsec.com internet sitesinden en uygun ödeme seçenekleri ile satın alınabilir.
Çanakkale’ye havayolu ulaşımı: Çanakkale il merkezinde konumlandırılmış olan havalimanını kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz.
Çanakkale’ye denizyolu ulaşımı: Kent merkezinde yer alan il içi deniz yolu aracılığı ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Çanakkale’de Gezilecek Yerler

Çanakkale ilinin vazgeçilmezleri arasında yer alan, Çanakkale Deniz Müzesi1462 yılında yaptırılmıştır. Kusursuz mimari yapısı ile farklılık yaratmayı başaran bu yapıtta Çanakkale Savaşı’nda kullanılan silahlar yer almaktadır. Çanakkale’de gezilecek yerler arasında öncülüğünü koruyan Çanakkale Saat Kulesi ise sahip olduğu görkemli yapısı sayesinde tercih edilme sebeplerini artırmaktadır. Truva Antik Kenti’mde Çanakkale’nin en önemli başyapıtları arasında yer almaktadır.

Çanakkale’deki Müzeler

Çanakkale’nin vazgeçilmezleri arasında yer alan Bozcaada Kalesi ve Bozcaada Yerel Tarih Müzesi Çanakkale şehrindeki müzelere örnek gösterilebilir. Bununla birlikte ÇOMÜ Yer Bilimleri Müzesi, Çanakkale Piri Reis Müzesi ve Galerisi, Çanakkale 1915 Savaş Malzemeleri Müzesi’de Çanakkale’de gezilip görülmesi gereken müzeler arasında öncülüğünü korumaktadır.

Çanakkale’deki Tarihi Yapılar

Çanakkale şehrinin vazgeçilmezleri arasında yer alan Çanakkale şehitliği, şehrin en önemli tarihi yapıları arasında yer almaktadır. Tarihe yoluculuk yapmanız adına oldukça ideal olan Çanakkale Şehitliği büyük tarih destanının yazıldığı yer olarak tanımlanmaktadır. Çanakkale’de ki bir diğer tarihi yapı ise Çanakkale Arkeoloji Müzesi’dir. Kazılar sonucu ön plana çıkmayı başaran Çanakkale Arkeoloji Müzesi antik şehrin en özel yapılarından biridir.

Çanakkale’nin Meşhur Yemekleri

Çanakkale Sardarya Balığı
Sardalya Salatası
Kaymaklı lorlu biber böreği
Kabaklı saroz böreği
Bakla keşkeği
Tavuklu mantı
Gelibolu böreği
Peynir Helvası
Sardalya Kroket
Sardalya dolması
Simit lokumu
Kaçamak
Akıtma

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları