Bursa Otobüs Bileti

Bursa Otobüs Bileti

Bursa otobüs bileti almanın en kolay yolu olan online satış sistemi internetin hayatımıza girmesiyle daha da yaygın bir hal aldı. Otobüs firmaları ve yolcular için sunulan bu imkan sayesinde kısa sürede istenilen istikamette uygun fiyatlara otobüs bileti bulunabilir oldu. İlk zamanlar sadece uçak seferleri için kullanılan bu sistem şimdilerde Bursa otobüs biletleri içinde kullanılıyor. Vakti kısıtlı olan ve hangi firmalarda boş yer olabilir diye düşünen yolcular için Bursa ekonomik otobüs biletleri biletsec.com farkıyla bir tıkla parmağınızın ucunda. Bursa Otobüs Firmaları ve Bursa Otogarı Nerede? linke tıklayarak görebilirsiniz.

Bursa Coğrafyası

Tarihi dokusu ile Türkiye içinde kendini belli eden Bursa, Marmara Bölgesinin güney kısmında yer alır. Türkiye’nin kalabalık şehirleri arasında 4. şehri olan Bursa’nın toplam nüfusu 2.700.000 üzeridir. Sanayi, eğitim, ulaşım ve turizm alanlarında gelişmiş şehirlerimizden olan Bursa tarihi mekanları ile de dikkat çekmektedir.

Bursa’nın İlçeleri

İznik, Osmangazi, Nilüfer, Büyükorhan, Keles, Kestel, Mudanya, Orhaneli, Orhangazi, Yenişehir, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Karacabey, Yıldırım, Gemlik, Gürsü, Harmancık ve İnegöl olmak üzere Bursa’nın 17 ilçesi bulunmaktadır.

Bursa’ya Nasıl Gidilir?

Bursa Karayolu Ulaşımı: Bursa merkezi otogara 10 kilometre mesafededir. Bursa’ya diğer illerden otobüs seferleri düzenlendiği gibi Bursa dışındaki illere de seferler düzenlenmektedir. Bursa otobüs bileti çeşitli ödeme seçenekleri ile sadece Biletsec.com’da.
Bursa Denizyolu Ulaşımı: Bursa’ya Gemlik ve Mudanya iskelelerinden denizyolu ulaşımı yapılabilmektedir. Gemlik iskelesi yük taşıma için ayrılmıştır. Denizyolu yolcu taşıması ise Mudanya iskelesinden gerçekleştirilmektedir.
Bursa Demiryolu Ulaşımı: Bursa’da demiryolu ağı bulunmadığı için bu ulaşım türü kullanılmamaktadır.
Bursa Havayolu Ulaşımı: Bursa’nın merkezine yakın Bursa Havalimanı ve Yenişehir ilçesinde bulunan Yenişehir havalimanı olmak üzere 2 koldan hava yolu ulaşımı yapılabilmektedir.

Bursa’da Gezilecek Yerler

Mudanya, Gemlik ve Ulubat’ta kıyılarda bulunan doğal kumsalların eşliğinde denizin tadını çıkarabilirsiniz. Kış mevsiminde Bursa’ya yolunuz düşerse Uludağ’da kayak keyfi yapabilirsiniz. Çekirge, Orhangazi ve Mustafkemalpaşa bölgelerinde bulunan ılıca ve kaplıcalarda dinlenme imkanı bulabilirsiniz. Cennetkaya ve Softaboğan Şelalesi gibi Bursa’nın doğayla bütünleşmiş alanlarında güzel vakit geçirebilirsiniz.

Bursa’daki Müzeler

Bursa Kent Müzesi, Hacivat ve Karagöz Müzesi, Osmanlı Evi Müzesi, İznik Müzesi ve Ayasofya Müzesi görülmeye değer Bursa müzeleridir. Bursa’da yaşanılan pek çok olayı ve kişiyi esas alan müzelerde bulunmaktadır.

Bursa’daki Tarihi Yapılar

Beylerbeyi Cami, Balibey Hanı, Uzun Çarşı, Emir Sultan Cami ve Külliyesi, İznik Yeşil Cami yerli ve yabancı turistler tarafından sıkça ziyaret edilen mekânlardandır. Üftade cami, Süleyman çelebi Türbesi ve Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri görülmeye değer mekânlardandır.

Bursa’nın Meşhur Yemekleri

İnegöl Köfte
Hünkâr Beğendi
Pideli Köfte
Cevizli Lokum
Kemalpaşa Tatlısı
Süt Helvası
İskender
Kestane Şekeri

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları