Burdur Otobüs Bileti

Burdur Otobüs Bileti

Burdur otobüs bileti alıp Göller Yöresi’ni ziyaret etmek ve keyifli zaman geçirmek istiyorsanız sizler için çok güzel bir önerimiz var. Online bilet satış sistemi ile internetten size uygun olan bileti kolaylıkla rezerve edebilir ve yolculuğa başlayabilirsiniz. Zamanınızı verimli kullanarak her yerden ulaşabileceğini ve Burdur otobüs biletleri bulabileceğiniz bu sistemle saat saat ve fiyatları yansıtılmış sayfalar sizlere avantajlı seçenekler sunuyor. Burdur ekonomik otobüs biletleri için size yardımcı olacak ve indirimli bilet seçenekleri sunacak olan biletsec.com adresinden yardım alabilirsiniz. Burdur Otobüs Firmaları ve Burdur Otogarı Nerede? linke tıklayarak görebilirsiniz.

Burdur Coğrafyası

Türkiye’nin güneyinde Akdeniz Bölgesi’nde bulunan Burdur, Göller Yöresi’nin bulunduğu il olmasıyla tanınmaktadır. 250.000’den fazla nüfusu olan Burdur’un 5 bin senelik bir tarihi geçmişi bulunmaktadır. Sanayisi hızla gelişen illerimizden biri olmasının yanında tarım, hayvancılık, balıkçılık ve ormancılık açsından da gelişmiştir.

Burdur’un İlçeleri

Merkez ilçesi ile birlikte 11 ilçeye sahip olan Burdur’un diğer ilçeleri şunlardır: Gölhisar, Yeşilova, Çeltikçi, Çavdır, Altınyayla, Bucak, Karamanlı, Tefenni ve Ağlasun.

Burdur’a Nasıl Gidilir?

Burdur’a Karayolu Ulaşımı: Burdur şehri üzerinden İç Anadolu, Ege ve Batı Akdeniz bölgelerine karayolu ulaşımı Burdur otobüs firmaları ile yapılabilmektedir. En uygun Burdur otobüs bileti biletsec.com ‘da!
Burdur’a Havayolu Ulaşımı: Havalimanı bulunmayan Burdur’dan havayolu ile ulaşımda bulunmak isteyenlerin Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na geçmeleri gerekmektedir.
Burdur’a Denizyolu Ulaşımı: Denize kıyısı olmamasından dolayı Burdur’dan deniz yolu ulaşımı yapılamamaktadır.
Burdur’a Demiryolu Ulaşımı: 6 ayrı ile demiryolu ulaşımı olan Burdur’dan düzenlenen seferlere göre demiryolu ulaşımı yapılabilmektedir.

Burdur’da Gezilecek Yerler

Göller yöresi olarak da bilinen ve muhteşem manzaraların bulunduğu Burdur’da Salda gölü ve çevresini kaplamış olan yemyeşil orman mutlaka görülmelidir. Yeşillikle iç içe olmak isteyenler Gölhisar Dimril, Melli, Aziziye ve Çamlık ormanlarında doğallıkla baş başa güzel dakikalar geçirebilirler. Dünyanın ikinci büyük mağarası olarak bilinen İnsuyu Mağarası da Burdur’a gelenler için görülmeye değer mekânlardandır. İnsuyu Mağarası’nın suyunun şeker hastalarına iyi geldiği bilinmektedir. Yarıköy Suyu, Barutlu Su ve Çerçin Suyu pek çok hastalığa şifa kaynağı olmaktadır.

Burdur’daki Müzeler

Burdur’da Burdur Arkeoloji Müzesi bulunmaktadır. 60 binden fazla tarihi eserin bulunduğu Burdur Müzesi mutlaka görülmelidir.

Burdur’daki Tarihi Yapılar

Ulu Cami, şeyh Sinan Cami ve Divanbaba Cami gibi eserleri bulunan Burdur’un tarihi yapıları çok eski zamanlara dayanır. Saat Kulesi, Susuz Hanı ve Tabak Hamamı görülmeye değer tarihi yapılardandır. Hacılar, Ağlasun, Gremna gibi antik yapıları da ziyaret edilebilecek yerlerdendir.

Burdur’un Meşhur Yemekleri

Testi Kebabı
Kabak Helvası
Gazel Böreği
Patlıcan Reçeli
Burdur Muhallebisi
Burdur Şişi
Burdur Ceviz Ezmesi

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları