Bolu Otobüs Bileti

Bolu Otobüs Bileti

Bolu otobüs bileti alarak Bolu’yu yakından görmek isterseniz ve ya Bolu’da bulunan akrabalarınızı ve sevdiklerinizi görmek için yolculuk yapmanız gerekirse sizlere yardımcı olacak online bilet satış sistemini tercih edebilirsiniz. Bolu otobüs biletleri ile ilgili indirimli fiyatları ve otobüs firmalarına ait otobüs kalkış saatlerini bulabileceğiniz bu sistemle zamandan kar edebilirsiniz. Bolu ekonomik otobüs biletleri için size yardımcı olacak ve size en uygun bilet seçeneklerini sunacak olan biletsec.com adresinden biletinizi rezerve edebilirsiniz. Bolu Otobüs Firmaları ve Bolu Otogarı Nerede? linke tıklayarak görebilirsiniz.  

Bolu Coğrafyası

Türkiye’nin Batı Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Bolu, ormanlarla kaplı olan ve meşhur yemekleri ile bilinen şehirlerimizdendir. 280.000’in üzerindeki nüfusu ile Bolu ili, yıl içinde düzenlenen festivalleri, şenlikleri ve panayırları ile turizm açısından oldukça gelişmiş bir şehrimizdir. Doğal güzellikleri ve sosyo-kültürel yapısı ile Bolu sanayi ve tarım alanlarında da kendini göstermektedir.

Bolu’nun İlçeleri

Bolu ili ile aynı adı taşıyan Bolu ilçesi başta olmak üzere Bolu’nun toplamda 9 ilçesi bulunmaktadır: Bolu’nun ilçeleri: Bolu, Mengen, Kıbrısçık, Mudurnu, Gerede, Dörtdivan, Göynük, Yeniçağa ve Seben’dir.

Bolu’ya Nasıl Gidilir?

Bolu’ya Karayolu Ulaşımı: Bolu otobüs firmaları aracılığı ile Türkiye’nin pek çok yerinden ulaşım sağlanabilmektedir. En ucuz Bolu otobüs bileti biletsec.com ‘da!
Bolu’ya Havayolu Ulaşımı: Bolu’da havalimanı olmadığı için Bolu’ya yakın olan Ankara ve ya İstanbul illerinden uçakla ulaşım sağlanabilmektedir.
Bolu’ya Demiryolu Ulaşımı: Bolu’da tren yolu bulunmadığı için demiryolu ulaşımı da sağlanamamaktadır.
Bolu’ya Denizyolu Ulaşımı: Bolu’nun denize kıyısı bulunmadığı için denizyolu ulaşımı yoktur.

Bolu’da Gezilecek Yerler

Adeta göl zenginliği yaşayan Bolu’da Abant Gölü, Yedigöller ev Seben Gölü denizi ve yeşili sevenler için gezilip görülecek mekânların başında gelmektedir. Köroğlu Dağları ve Kartalkaya da doğaseverlerin seveceği güzelliklerdendir. Maden sularının çıkışını görmek isteyenler Akmina ve Çelik Bolu’yu gezebilirler. Kış mevsiminde gelenler için Kartalkaya vazgeçilmez bir mekan olacaktır. Seben, Bolu ve Mudurnu kaplıcaları ise rahat ve sağlıklı bir tatil isteyenler tarafından tercih edilebilir. At Yaylası, Sarıalan Yaylası ise yazın gelecek olan kişiler için ferah alanlardan birkaçı.

Bolu’daki Müzeler

Bolu Müzesi içerisinde etnografya, arkeoloji ve diğer bölümlere ayrılmış Bolu şehrine dair ipuçları veren bir müzedir. Tarihi dokusundan dolayı fazlaca tarihi eserin bulunduğu Bolu Müzesi sikke bölümü ve bahçesinde bulunan açık hava müzesi ile de dikkat çekmektedir.

Bolu’daki Tarihi Yapılar

Evleri ile meşhur olan Bolu’da Tarihi Kıbrısçık Evleri ve Gavur Evleri görülmesi gereken yapılardandır. Göynük Zafer Kulesi, Göynük Gazi Süleyman Paşa Cami, Tokat-ı Hayrettin Hazretleri Türbesi ise merak edenler için gezilebilecek tarihi yapılardır.

Bolu’nun Meşhur Yemekleri

Bolu Yayla Çorbası
Hoşmerim
Paşa Pilavı
Bolu Köftesi
Bolu Beyi Tatlısı
Mengen Pilavı
Abant Kebabı

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları